Skocz do zawartości

Umowa o dzielo a zlecenie...


k_gabra

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam do was pytanie... pewna firma ktorej polecil mnie moj znajomy poprosila mnie o wykonanie prostego modelu 3d... grafika zajmuje sie hobbistycznie i nie stac mnie na zakup org softu maxa... I teraz mam pytanie, firma chce podpisac ze mna umowe o dzielo na wykonanie tego modelu, chca zebym im go dal w postaci pliku maxowego... teraz mam pytanie, czy w przyszlosci przez to mogl bym mieec jakies nieprzyjemnosci? Oczywiscie chca mi za to zaplacic skromna sumke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nawet trialem nie mozesz... chyba ze nikt sie nie dowie albo nie zaplaci ;)

Wyjscie to wymodelowanie w czyms co posiadasz, oteksturowanie i moze znajdziesz tu jakas dobra dusze ktora ci to zapisze w formacie maxowym.

Ale w razie poprawek to bedzie takie zawracanie tylka...

 

Zreszta wiekszosc programow chyba potrafi eksportowac do formatu 3ds?

 

Niech ci udostepnia soft na czas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjscie to wymodelowanie w czyms co posiadasz, oteksturowanie czyli moge wymodelowac z tym co mam teraz, a chodzi tyko o to zeby byl zapisany (nadpisany) plik w org sofcie - to tak na przyszlosc sie pytam? no i nawet jak by mi ktos juz nadpisal moj maxowy plik na org maxowy plik, to jak to poznac mozna, jak udowodnie ze to jest org ?

 

no dobra a gdyby taki interes ominal podpisywanie umowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna dyskusja. Wszystkie te kombinacje, o których piszesz, tak, są możliwe, ale niezgodne z prawem i licencją, więc cokolwiek zrobisz, co nie uwzględnia zakupu oryginalnego oprogramowania, czy pracy na takowym, robisz na własne ryzyko. To o czym piszesz to użytek komercyjny, więc niestety, według prawa licencja jest konieczna i nie ma zmiłuj się, a jak Ty sobie z tym poradzisz i jak się dogadasz ze zleceniodawcą, to już Twoja sprawa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch ma rację, ale jak byś to zrobił w darmowym sofcie, to nie było by problemu ;) wiadomo że osoba prywatna, która żyje z normalnych dochodów, nie za bardzo może sobie pozwolić np. na 3dsmaxa (jeżeli oczywiście jest to podejście hobbistyczne), lecz jeżeli masz zamiar w jakikolwiek sposób się z tego utrzymywać, to lepiej zakupić licencję i mieć problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie popre to co Touch pisze.

Jak robisz komercyjnie, masz miec licencje. Te cale gadanie tutaj jest nic nie warte. Jak sie do ciebie prokuratura dowali (co szczerze mowiac wg mnie jest bardzo malo prawdopodobne) to im nie odpowiesz "a bo goscie z max3d.pl mowili mi ze to niby tak mozna, w dodatku nie robilem tego w domu na cracku, tylko u kolegi co ma orginal, tylko ze kolega wyjechal teraz do australii i adres zgubilem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to mi chodzilo... dzieki za odpowiedzi, czyli sobie lepiej nie robic z tego nic, bo kasa marna a problemy moga byc przez to, walic to :)

 

 

 

a mam jeszcze pytanie do was, sa gdzies dostepne darmowe softy maxa udostepnione przez producenta, ale starsze wersje 6, czy 7 ? tak jak jest to z cinem'a? i jakie koszta sa wersji edu ?

Edytowane przez k_gabra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności