Skocz do zawartości

physical_light


Chrupek

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś wpadł już na pomysł czemu nie można używać jednocześnie physical_light i mia_exposure_photographic :eek:

 

Oczywiście physical_light działa z mia_exposure_simple, a z mia_exposure_photographic nie chce... i żeby śmiesznie było, żadne światło mi nie działa z tym photographic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no aż sprawdziłęm :)

 

f_dfgdfm_22676d5.jpg

 

cm 2 factor to jakiś przelicznik jednostek nie pamiętam jak działa :) ale większe wartości= jaśniej

 

film ISO to chyba jak bardzo światłoczuły jest materiał na którym wywołujesz zdjęcie :) = wyższe wartości jaśniej :)

 

Camera Shater - szybkośc miagawki, ta wartość jest dzielnikiem np 30 to 1/30s czyli = mniejsze wartości jaśniej bo migawka jest otwarta dłużej i więcej światła wpada

 

F-number - nie pamiętam co to dokłądnie z realu ale im mniejsze wartości to jaśniej :D

 

zawsze dawaj Vignetting przynajmniej na 1 to będziesz miał lepszy kontrast i do tego burn value tak z .15-.2

 

tyle powinno wystarczyć :)

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde Fikoł... no nie chce nic mówić ale ISO 800 + Shutter 15 to będzie najjaśniejsza jasność... takiej to chyba i sam Benedykt nie ma :-)))))))))))))

Musisz chyba zrobić przesiadkę na Maxwella, nauczysz sie ustawiac przesłone i czułość filmu :-))))))))))))))) Dobrze, że F number dałeś na 16, a nie 5,6 :D

A Cam2Fucktor to już w ogóle....1200 ożesz Ty orzeszku :-)))))))))))))))))

Nie sprawdziłem tego, ale wystarczy, że zobaczyłem ustawienia brrrrrrrrrrrrrrr ;P

Vignetting to Ci rożki zaczernia ;P a Burn daje taki efekcik lekkiej mgły - jak przesadzisz :D

 

Kurde no nie wiem czy to sprawdzać, bo mam teraz problem z Passem Refleksów, za cholere nie wiem, jak to ugryźć :/ Żeby wyrenderować Pass odbić trzeba chyba dla każdego obiektu zrobić oddzielny Render Layer... od wuja roboty z tym :/

 

ad: sorka Burn robi przypalanko, rozświetla... pozajączkowało mi się ze scatterem w Maxwellu ;P

Edytowane przez Chrupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek ja to tylko tak na test :P zrobiłem szarego kilometrowego boxa wrzuciłem malutkie psychincze area i podbiłem to co tam rozjaśnia :D i jak pojawiło się światełko to skończyłem F-number jeszcze nie ruszyłem dlatego ma 16 :D

sprawdziłem i światło działa więc test zaliczony :)

 

co do fotografii i tych parematrów to chyba nie muszę mówić, że nie mam o tym pojęcia :D

ale psychiczną kamere w Vrayu to już ustawiam jak człowiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności