Skocz do zawartości

Niewidzialny a przyjmuje cien


Adramel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialem sobie cos wkomponowac w zdjecie, ktore nie siedzi na w Environment, a styłu na plane. Potrzebuje obiektu/matarialu w stylu Mate Shadows który by tylko przyjmowal cień innych, widocznych na scenie obiektów, a samemu był niewidoczny. Cień ma padać na zdjęcie na planie. Zdjęcie nie może być w Environment, bo chce trochę potrząść kamerą... Jak takie coś zrealizować w Maxie 9 lub późniejszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

sam sobie odpowiedziales, uzyj materialu Matte/Shadow.

Matte Shadow działa tylko dla tekstur w Environment. Jeżeli fota jest nałożona na zwykły obiekt, np Plane to już Matte Shadow nie działa. Szukam sposobu by uzyskać taki efekt jaki daje Matte Shadow dla Environment, ale nie używając Environmenta. Chce poruszać lekko kamerą, a to wyklucza Environment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu trafiłem na podobny, nie rozwiązany problem. Czy max ma materiał który jest przeźroczysty dla obiektów na scenie, ale przyjmujący cień? Materiał Matte/Shadow nie jest przeźroczysty dla obiektów, a tylko dla tła z Environment Map. Tak samo wyłaczenie Visible dla kamery, powoduje zniknięcie całego obiektu, nie przyjmuje cienia. A ja chciałbym mieć cień i równocześnie przezroczystość dla obiektów przysłoniętych. Coś jak Matte/Shadow ale nie tylko dla tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się nie da jak się da, nie takie rzeczy żeśmy ze szwagrem po pijaku renderowali:D

 

Daj matte shadow na ten plane.

Wyłącz dla obiektu visible for camera i puść render.

Dostaniesz czarny render ale z kanałem alpha!

I to tam jest twój cień:)

 

Jak będziesz jeszcze renderować takie myki (z alphą lub cieniem) to zwróć uwagę na materiał z 100% self illumination z białą texturą, jest na renderze całkowicie płaski.

Edytowane przez Levus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak się nie da jak się da, nie takie rzeczy żeśmy ze szwagrem po pijaku renderowali:D

 

Daj matte shadow na ten plane.

Wyłącz dla obiektu visible for camera i puść render.

Dostaniesz czarny render ale z kanałem alpha!

I to tam jest twój cień:)

 

Jak będziesz jeszcze renderować takie myki (z alphą lub cieniem) to zwróć uwagę na materiał z 100% self illumination z białą texturą, jest na renderze całkowicie płaski.

 

Brzymi rozsądnie. Zaraz to poróbuje. Dzieki dla ciebie i szwagra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności