Skocz do zawartości

Mercedes CLS


KamillM

Rekomendowane odpowiedzi

Po Audi A5 przyszedł czas na Mercedesa CLS :) Przód jest skończony, oprócz świateł i paru drobiazgów. Tyłu zupełnie nie ruszałem, szukam motywacji...

 

661bba3db46248a6b730c5f9a8d7att.jpg

(1024x600)

 

Tu zdjęcie wersji którą robię, z tego co zauważyłem jest jakaś po liftingu z innym zderzakiem i grillem.

Edytowane przez KamillM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

OOO men ale pociachales ta siatke obok lampy z przodu jak rzeznik normalnie ;)

Ja sie nie znam ale chyba tak nie powinno byc i troszku krzywo tez jest .... ale mojej opini nie bierz do serca bo ja to slaby bolek jeszcze jestem :)

PZdro (hehe zobaczymy komu lepiej wjdzie ,macie takie male competition teraz :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrom poprawiłem, a co do lakieru to może to wina koloru - zrobiłem dwie wersje, imo beż jest ładniejszy :)

3a56035a2bd9e8db13c3a114ebf61tt.jpgb1db41e9e03ace4c49e149bd521f6tt.jpg

 

Nie patrzeć na lusterko bo wysypało mi trochę bugów przy imporcie :P Proszę o komentarze, uwagi na temat rendera i modelu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest spoko, render nie. Ten beż bardzo mi sie podoba i wg. mnie powinien zostac. Co do rendera pobaw sie ustawieniami az dojdziesz do efektu który cie zadowala. Popraw tez studio bo wygląda nieciekawie jak dla mnie. Ale wiesz ja sie nie znam i nie musisz mnie słuchac ^^ Pozdrawiam i życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenta. Ja też się w zasadzie nie znam, to dopiero mój drugi studyjny render :P

 

Zmiękczyłem odbicia na lakierze i rozjaśniłem trochę studio. Chcę uzyskać dosyć jednolite tło, co jeszcze nie do końca mi się udaje.

5194318d74ece86e711367dfdafabtt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz łatwo i szybko poprawic wrazenia wizualne dodajac podloge wewnatrz auta bo zauwaz ze cien przy progach sugeruje ze to tylko blacha. A tak to model nabierze rzeczywistej masy. Ten materiał swiatel do mnie nie przemawia(zbyt matowy sie wydaje), a za to reszta niczego sobie. aha I oddal troche kamere zeby poprawic kompozycje. Powodzenia;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu przod taki niedoswietlony w porownaniu z tylem? Felgi robia wrazenie cieniutkich, dopiero jak sie przyjrzec, to widac, ze maja grubosc, ale to moze wina rendera i mi sie kolor nie podoba ;p teraz clsik wyglada, jak dla kobiety ;p ale rzecz gustu. A ogolne wrazenie dobre, bardzo fajnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew!

 

k_gabra, cień poprawiony, choć idealnie nie mogę trafić w odpowiedni kąt :(

SereCk, możesz pokazać dokładnie w którym miejscu nie jest prosto?

zolwik, kurczę ten znak właśnie nie pasuje... a nie dam samochodu na drugi pas, bo nie będzie pasować kadr :\

 

Odkryłem też skąd się biorą kolorowe kropy - o dziwo od wysokiego light cache :|

d21462b3ec8231231b7ee4cb0e451.jpg

hi-res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDRI, a tu backplate'y:

82f5a9885e9f81743a1f1c1084c88.jpg

 

Jeśli kogoś to zainteresuje a nie chce mu się rejestrować (promocode podam na pw, nie wiem czy mogę go tak publicznie udostępniać) to mogę wrzucić gdzieś hdrkę i dowolne tło :)

 

trosiek, studyjnych też trochę mam, ale imo żadna rewelacja - link

 

Co do odbić, może to przez lakier, pobawię się nim trochę :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej ten cien pod samochodem nie jest najlepszy, moze jesli bylo by widac bierznik to bylo by lepiej. moze sproboj dac mocniejsze swiatlo, i zmienic material opon ;)

do tego dziwnie pofalowane odbicia na masce, mam wrazenie jakby blacha sie wgiela :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolwik, zmieniłem lakier i rozjaśniłem trochę materiał opon (nie podobają mi się jeszcze te kropki na oponach).

dynia, dzięki, ale już to widziałem na innym forum ;)

Black Pantera, naprawdę jest aż tak źle? :P Studio już robiłem, ale nie wykluczam drugiego podejścia.

 

2a5c9b7b8f387763cc7e5908e82f3.jpg

hi-res

 

Nie wiem już co poprawić, żeby wyglądało to lepiej... Wszelkie wskazówki mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jedzie pod prąd na potrzeby kadru :P

 

Exterior mi się znudził :D (ale jeszcze do niego wrócę) - zabrałem się znowu za studio, praktycznie od nowa:

 

13thuh1.jpg

hi-res

 

Jak to ogólnie wygląda? Czysty render, bez psa. Chodzi mi głównie o ocenę lakieru i studia, bo głównie nad tym siedziałem, a reszta jest jeszcze do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To efekt tych trójkątów w siatce. Zrób poprawną siatkę bez trójkątów to unikniesz takich baboli nad kołem.

Jak się dobrze przyjrzeć to całe otoczenie reflektora jest skopane.

a co do exteriora to samochód za duży i wydaje mi się, że zdjęcie jest zrobione krótszą ogniskową niż twoja kamera. samochód jest troszkę jakby za płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójkąty są - zgoda, nawet nie tylko tam. Ale nie bardzo wiem co jest złego w tym miejscu. Przyjrzę się temu łączeniu, ale wydaje mi się, że to po prostu odbicie daje taki złudny efekt.

 

bartolomeo, już bez przesady z tym skopanym otoczeniem reflektora :) Co do exteriora - tu też się zgodzę, ustawię kamerkę od początku i pewnie przy innym tle.

 

Dzięki za komenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mnie pouczać jaki efekt na siatkę mają trójkąty, bo doskonale to wiem :) Chodzi o to, że w tym miejscu nic strasznego się nie dzieje, obejrzałem je dookoła z nałożonym na samochód materiałem z wysokim glossem. Zmienię odbicie w tym miejscu, bo rzeczywiście może trochę wprowadzać w błąd.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności