Jump to content

duplikowanie - clonowanie jak?


avig

Recommended Posts

albo jeżeli ma to być kopiowanie w jednym kierunku wystarczy przytrzymując shift przesunąć obiekt o żądaną wartość i puścić, wtedy pojawi się okienko, w którym będziesz mógł wybrać ilości kopii i czy mają być to kopie, czy instancje obiektu. Kolejne kopie/instancje będą ułożone względem poprzednich o wartość przesunięcia, które zadałeś na początku. Funkcja działa też z rotacją.

 

Pozdr

Link to comment
Share on other sites

ok fajnie dziala a teraz

 

Jak zmienic tlo do renderingu

 

ustawilem kamere walnolem render i wyszlo mi strasznie ciemno wzasadzie czarne troche bylo widac tej mojej gonsienicy i tyle

 

dodac chyba musze jakies swiatla ;-) ??

Link to comment
Share on other sites

W książce jest dużo napisane ale zanim ja to znajdę to minie sporo czasu a jak już ktoś to opanował to się chyba może podzielić choć trochę wiedzą. ;-)

 

No a teraz nowy problem.

 

A wiec ustawiam światła zgodnie z tutorialem w 3dsmax 2009 tym, co się na początku włącza, no i jak renderuje z światłem typu FREE to mi wychodzi cały czarny obraz. A jak wyłączę wszystkie światła i zostawię tylko te co są ustawione w scenie automatycznie to widzę mój model w kolorach tło jest czarne (jeszcze nie wiem jak zmienić).

 

Czy trzeba jeszcze coś ustawić jakieś odbicia pochłanianie światła?? w książkach szukałem i nie mogę nic dostosować do tego problemu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy