Skocz do zawartości

duplikowanie - clonowanie jak?


avig

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

albo jeżeli ma to być kopiowanie w jednym kierunku wystarczy przytrzymując shift przesunąć obiekt o żądaną wartość i puścić, wtedy pojawi się okienko, w którym będziesz mógł wybrać ilości kopii i czy mają być to kopie, czy instancje obiektu. Kolejne kopie/instancje będą ułożone względem poprzednich o wartość przesunięcia, które zadałeś na początku. Funkcja działa też z rotacją.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok fajnie dziala a teraz

 

Jak zmienic tlo do renderingu

 

ustawilem kamere walnolem render i wyszlo mi strasznie ciemno wzasadzie czarne troche bylo widac tej mojej gonsienicy i tyle

 

dodac chyba musze jakies swiatla ;-) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce jest dużo napisane ale zanim ja to znajdę to minie sporo czasu a jak już ktoś to opanował to się chyba może podzielić choć trochę wiedzą. ;-)

 

No a teraz nowy problem.

 

A wiec ustawiam światła zgodnie z tutorialem w 3dsmax 2009 tym, co się na początku włącza, no i jak renderuje z światłem typu FREE to mi wychodzi cały czarny obraz. A jak wyłączę wszystkie światła i zostawię tylko te co są ustawione w scenie automatycznie to widzę mój model w kolorach tło jest czarne (jeszcze nie wiem jak zmienić).

 

Czy trzeba jeszcze coś ustawić jakieś odbicia pochłanianie światła?? w książkach szukałem i nie mogę nic dostosować do tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności