Skocz do zawartości

Rozmieszczanie wielu unikatowych obiektów na powierzchni.


La R

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję umieścić wiele obiektów, każdy różnego rodzaju na nieregularnej powierzchni. Zastanawiałem się jak najłatwiej to zrobić i z rozwiązań przychodzi mi jedynie do głowy skrypt SuperPainter i jego glue lecz nie jest to doskonałe rozwiązanie gdyż obiekty rzutowane na płaszczyznę zostają poniekąd losowo obrócone wzgladem osi Z.

Będę wdzieczny za wszelkie pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety reactor odpada już piszę z jakiego tytułu: załóżmy, że mamy zbiór płytek ( teoretycznie każda jest inna ) i znajdują się tuż obok siebie powiedzmy coś na wzór płytek łazienkowych ( najłatwiej sobie wyobrazić ) i teraz chce je "położyć" na powierzchnię, niekoniecznie płaską na przykład wklęsłą jak miska i do tego jeszcze z nierównościami. Przy reaktorze dojdzie do niechcianych przemieszczeń poza tym przy dużej gęstości obiektów będzie potrzeba naprawdę dużo obliczeń.

Zastanawiam się jescze na conformem "owijającym" jeden obiekt na drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hcpiter za odpowiedź, ale scatter jak sama nazwa wskazuje służy do rozrzucania obiektów po powierzchni w tym przypadku jednego w postaci kopii, a ja mam kilka róznych obiektów i potrzebuje je zrzutować na powierzchnię przykleić do niej czy jak to inaczej nazwać. Powiedzmy na przykład taki align na powierzchnię względem normalnej dla x różnych obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by mogło się sprawdzić, ale nie w przypadku kiedy ilość obiektów przekracza 200.

Obiekty nie mogą się powtarzać czyli zwykła projekcja jednego obiektu na drugi.

Scatter strzela losowo więc już w ogóle odpada gdyż obiekty muszą pozostać wzgledem siebie, własnych środków obrotu ( pivot ) w takich samych odstępach nie mogą zostać tez obrócone wzgledem osi Z. Znacznie lepiej było by już to zrobić ręcznie.

 

edit: mrkrzysiek zastanawiałem się również i nad tym, ale pierwsze próby nie wyszły, a to dlatego, że trzeba napisać skrypt, który by przypisyał poszczególnym numerom cząsteczek te obiekty . Coś takiego zrobil o ile dobrze pamietam Alan McKay i chyba gdzieś widziałem tutorial.

Musi to wyglądać na powiedz coś jak "mamy od groma różnych obiektów, razem wyglądają jak dywan i my chcemy ten dywan "położyć" na powierzchni ( nierównej ). Do rozłożenia "prawdziwego" dywanu zastosujemy coś do symulacji tkanin, a co w takim przypadku?

Coś czuję, że się jednak chyba bez własnego skryptu nie obejdzie . Może uda mi się zmodyfikowac SuperPaintera, żeby nie obracał obiektów względem Z.

Edytowane przez La R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrkrzysiek dokladnie (uzyc partykli) + to co napisal hcpiter "uzywac kilka razy" polecam tutak streaker'a jest jak zrobic dywan za pomoca partykli (z roznych obiektow zgrupowanych ze soba) ale mysle ze daloby w latwy sposob przerobic go odpowiednio do Twoich wymagan http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=27583&highlight=dywan

 

...Znacznie lepiej było by już to zrobić ręcznie.

 

Jak juz chcesz recznie dzialac moze przyda ci sie narzedzie Spacing Tool ?

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może trochę zawile tłumaczę...poniekąd udało mi się rozwiązać problem.

Przypomniałem sobie o skrypcie ze zbioru soulburn - objectdopper

Zarówno problem jak i efekt w załączniku. Nadal występuje obrót w osi Z, ale znikomy przy tak gwałtownie zmieniającej się powierzchni.

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacry oficjalnie dostajesz lizaka do...do lizania ;). Nie wiem jak mogłem zapomnieć o tym, dzięki wielkie. Teraz już nie, ale na pewno wrócę jeszcze do tego zagadnienia. Zasługujesz żeby Cię reputnąć na + i dzięki temu "już niedługo będziesz sławny" hehe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności