Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Jak-130


mrys

Rekomendowane odpowiedzi

To miał być w zasadzie jedynie test kilku pomysłów w dziedzinie modelowania bardziej skomplikowanych powierzchni, ale się rozrósł a że samolot uważam za jeden z ładniejszych obecnie latających będę go dalej modelował. Jakowlew Jak-130 to nowy samolot szkolno-bojowy dla rosyjskich sił powietrznych.

 

2c44a975e11ce490.jpg

 

cebc670c92a86e60.jpg

 

a5cc0ade0185f7d9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zapomniałem dodać, że autor pierwszej odpowiedzi w tym wątku dostaje zestaw vertexów :)

 

Kilka siatek. Pierwsze dwie przedstawiają model w pierwszej fazie modelowania, kiedy nadany jest ogólny kształt. Siatka jest jak najluźniejsza, bo to ułatwia korekte wszelkich nierówności.

 

b50138d93faed38cm.jpg

 

7e8caf8d5fbce83bm.jpg

 

Kiedy rezultat jest dobry model zostaje zamieniony na mesha przy wartości subsurfa równej 1 (w maxie to freeze z mesh smooth o ile pamiętam). Pnownie nadaję mu modyfikator subsurf (mesh smooth) z wartością 2 i zaczynam modelowanie detali, wycinanie elementów itp. Zdaje się, że ta technika jest często stosowana przy modelach samochodów.

 

37a8996a3b2d9206m.jpg

 

db687a7fe5b03f1em.jpg

 

4b2ea06f9a2911fbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeźmik to nowe słowo wymyślone przez klimka które wymyślił gdy się śpieszył. A co do modelu i ogólnie tego samolotu to dużo nie napiszę bo nigdy wcześniej o nim nie słyszałem. Ale mogę napisać że mógłbyś dodać kabinę pilotów ( po tym co teraz jest wygląda na dwuosobowy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mogę tu i tam jakąś kabinę dorzucić :)

 

W nowym updacie powycinałem różne dziury w maszynie. Hamulec aerodynamiczny na grzbiecie i te małe dupsle otwierane z przodu. Wbrew pozorom to nie schowki na różności tylko startowe wloty powietrza do silników. Przy starcie z polowych lotnisk, kiedy istnieje niebezpieczeństwo zassania kamoli i piachu do silników główne wloty są zamykane a ich rolę przejmują te pomocnicze. Są zanimowane więc macie je w obu pozycjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności