Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Citroen AX 1.4


egon14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak masz to moze daj jakies male zdjatko tego samochodu bo mi sie szukac nie chce po sieci (tak tak wiem leniwy jestem). Postaraj sie pozbyc tych trojkatow bo potem mozesz miec klopot a nic tak nie irytuje jak zaczynanie od poczatku calego projektu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :D

 

Moim zdaniem na poczatek to calkiem niezle :D Z kad sie nauczyles tak szybko modelowac samochod :D Ja na poczatku robilem bardzo latwe rzeczy, hmm a nawet do tej pory nie ukonczylem zadnego medelu, po prostu zaczynam a potem nie ma kto skonczyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jest zle ci powiem, siatka ma co prawda trojkaty w paru miejscach ale poki nie wygladaja zle to ja bym nie zmienial. Jedyna uwaga to ze siatka jest za gesta (no chyba ze to siatka przy wlaczonym meshsmooth) !! A jesli nie to ja odchudz, latwiej bedzie kontrolowac gladkosc karoseri, warto !

Na obrazku: rejon na zolto zdecydowanie mozna odchudzic, a na czerwonono tez mozna :P a do tego tam W OGOLE nie potrzebne sa tam te trojkaty. Chyba tyle, rendery wygladaja OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was

sorka ze jestem pod nikiem veroo a nie pod vero bo zapomniałem hasła i musiałem na nowo sie lognąć ale no problem.

Prubowałem troszke zrobić tyłu tzn zrobiłem tylnom klape oraz zderzak a zresztą sami zobaczcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SomsioD- samochody tak jak wszystkie modele trzeba odchudzac gdzie sie da, no chyba ze masz stacje renderujaca albo lubisz czekac cale wieki na render.

Vero: sory ze offtopica tu uskuteczniam :)

Samochodzik wciaz jak dla mnie ma za gesta siatke, no ale.... co kto woli. Przynajmniej rendery sa bardzo w porzadku ! :D

Montuj dalej bo niezle ci idzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura kazdy robi tak jak lubi i zalezy jak chce zeby byl model dokladny mozna wszystko zoptymalizowac no ale to tez kwestia czasu. I wcale nie ma problemow z renderingiem hipoly, a przynajmniej ja nigdy nie mielem na moim celerku 500.

milion poly łyka bez problemow (GI i glosyreflection).

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/siatka550.jpg

http://members.lycos.co.uk/bzykxsi/porsche550.jpg

Rob dalej, przyjdzie czas na poprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem swiezo po instalce i nie mam zadnego programu do grafy wiec postaram sie pisac bardzo obrazowo :

w miejscach gdzie sa tablice rejestracyjne moim zdaniem jest blad, przemiesciles vertexy, ktore tworza ksztalt wyciecia na tablice, do srodka. Ja bym zrobil tak : Krawedzie w zderzaku ktore tworza krztalt miejsca na tablice bym skopiowal i przesunal do srodka, na jaka odleglosc to jest nieistotne pozniej sie poprawi, zaznaczasz .... wiesz co zainstaluje maxa i sie odezwe bo wiem jak robic ale za cholere nie pamietam jak to sie nazywa (ech ten alkohol)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wrocilem. Zaczynynam: krawędzie które w zderzaku tworza obrys miejsca na tablice rejestracyjną zaznaczasz i dajesz CHAMFER, powstana nowe krawedzie, zaznaczasz wewnetrzne krawedzie i WCIŚNIĘTYM SHIFT\"EM kopiujesz je w jakies miejsce. Przechodzisz do edycji VETEX\'a i ustawiasz je w odpowiednich miejscach. Cholera mam nadzieje ze zlapales bo jak czytam to ja sam bym siebie nie zrozumiał :) MINUS: siatka robi sie gesta przy wielu takich zalamaniach PLUS: masz kontrole nad tym w jaki sposób zagina Ci się powierzchnia. Jak coś to pytaj postaram sie pomóc

PS. Nie jestem ekspertem w tych sprawach, pewnie sa inne metody ale ta daje mi wieksza kontrole nad tym co sie dzieje z siatka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu spóźniony :(.

Veroo:Szczęka mi opadła jak to zobaczyłem :D.Potwierdzam słowa Wtorka

\"Montuj dalej bo niezle ci idzie \".Mi sie to bardzo podoba ;).Pracka zasługuje na [piwo].[lol2].

 

PS:W czym ten kryzys bo troche jestem zacofany :D.

 

POZDRO [piwo].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj zapomniałem jeszcze wrzucić jendego renmderka

 

SomsioD: z tym załamaniem chodzi oto ze mi sie wszystko zaczło pie........ tzn głownie drzwi i tył i musze od nowa zrobić, a tak przy okazji to prosił bym was o pomoc, jak zrobić bardzo fajnie te drzwi i czy ktoś by mi móg troszke pomuc tzn opisać jak sie robi włąśnie takie rowki przy drzwiach mni9jwięcej tak jak to ma gościu który robi honde civic z 1987r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Willenbrock

Na Twoim miejscu bym zrobil teksture ta ten wozik i zaznaczyl jako 2-sided. Bedzie Ci moze latwiej robic dalej, jak bedziesz widzial co robisz :D A tak poza tym, to w siatce, na nadkolach, to bym przecial ja poziomo i pionowo, zeby byl lepszy efekt. A sprobuj z drzwi zrobic z jakims tutkiem, bo ja nie potrafie tlumaczyc :D I posluchaj (juz nie wiem kogo) ktos mowil o poprawce w miejscu na tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was wszystkich ale w nieco zje..... nastroju, poniewarz miałem virusa my doom i musiałem zrobić format caluśkiego dysku i niestety citroen został razem z formatem usunięty :( ale jest jedna żecz niezaczynam juz od nowa tego citroena ale zrobie nowe auto ale to bendzie troszke nietypowe, poniewarz a zresztą sami zobaczycie na dniach (Pozdrawiam was wszystkich i jeszcze raz wilkie soryy ze niedokończe tej bryki)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności