Skocz do zawartości

Przezroczystość materiału


sega007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuję wskazówki jak stworzyć materiał wosku, a mianowicie chodzi mi szczególnie o jego sposób przepuszczania światła.Na obiekcie w "cieńszych" miejscach przepuszcza więcej światła i staje się bardziej przezroczysty tracąc nasycenie koloru bazowego, a w grubszych na odwrót. Render w mental ray.

Jeśli ma ktoś pomysł to zapraszam do odpisania...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Masz w scenie swiatlo mr_Area Omni01. To swiatlo emituje fotony, i o ile dobrze zrozumialem, te fotony nie sa pzez nic "wylapywane", czyli nie masz w scenie prawdopodobnie zadnego obiektu, ktory by wylapywal fotony.

Tak,mam. Scena prosta, bo siedzę nad tym materiałem (j.w.), składa się z planu i obrączki(włączone GI i Caustic we właściwościach obiektu), 1 mr Area Omni, 1 Target Direct, i jednej kamerki (bynajmniej nie internetowej :) ). Mental ma włączony FG, GI, Caustic, bo sugerowałem się tutkiem z "przydatnego linka"(j.w.). Tak mi się wydaje, że to problem materiału vs. "kaustyka". Więc teoretycznie mam taki obiekt :) (a praktycznie nie mam?? ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzywasz fast skina to GI, caustici i FG mozesz smialo wylaczyc. Do efektu subsurface scattering potrzebne beda ci dobrze umiejscowione swiatla i dobrze skonfigurowany shader fast skin. Dla polepszenia efektow mozna to FG wlaczyc i zaznaczyc w shaderze by korzystal tez z obliczen FG. Nie wiem jak ta twoja scenka ma wygladac ale zdaje mi sie ze skin z FG to max by uzyskac ciekawe efekty a liczyc bedzie sie o wiele szybciej niz z fotonami i causticami. Chyba ze chcesz uzyc sss physical to wtedy GI i cuastici beda potrzebne ale to wtedy bedzie sie niemilosiernie dlugo liczyc :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności