Skocz do zawartości

Tradycyjne poczatki...


Scatmax

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegos czasu wyprubowywalem sobie rozne media tradycyjene z lepszym badz gorszym skutkiem...J cos takiego sei urodzilo.Uwaga absolutnie pierwsze obrazki w jakich urzylem tych narzedzi.To na nich sie z tym oswajalem.

 

Farby Olejne papier to normalny rysunkowy blok:) nie bede bristolu tracil na pierdoly:) hehe.

olej.jpg

 

Tutaj olowek i biala Akryla.Na kopercie:) bo miala fajny kolor takij A3.

Te na dole to tempera , czarna i biala kredka.

akryl_temp.jpg

 

I wegiel jak na razie wygrywa z olowkiem.Bardziej intuicyjnie mi sie marze.

charcol.jpg

 

Musze powiedziec ze najfajniejsze sa oleje ale dluga schna.Trzeba sprubowac w ten sposob akrylami jak bede mial kase zeby kupic inne kolory:D szybko schna 5 min (oczywiscie w takich malych pociagnieciach) nie jak olej tydzien....

Myslalem z poczatku ze bede mial problemy z mieszaniem kolorow ze jakies nienasycone wyjda maly kontrast ale jednak fajnie.

Aha o pytanie jak \"blend\'owac\" oleje tzn.Jak widac na tej glowce(pierwsze starcie z olejem) wyrzej wyszlo bardzo \"impresionistycznie\":)-palcami czy jakims innym materialem typu szmatka papier?...prawde mowiac pytam sie a moglbym po prostu sprobowac:) ale jak ktos moze to niech powie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehehe scatmax działaj ostro i postuj wrażenia ... jestem na tym etapie co ty (patrz topic niżej) ja zacznę chyba od akwareli mimo, że nie polecana na początek to cenowo chyba najtańsza :) oj będzie się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calkiem niezle te twoje poczatki :)

co do \"blendowania\"

mozesz sprobowac tych przecierek - tylko uwazaj bo latwo sie kolor brudzi! (no przynajmniej w moim przypadku :P)

mozesz sprobowac nalozyc laserunek...

 

ech moze jeszcze ktos bardziej kompetentny sie wypowie, bo malarstwo to nie jest moj zywiol w sumie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkien niezle poczatki , ale jesli moge cos zasugorowac to nie wiem czy na poczatek malowanie czegos tak trudnego jak twarz to dobry pomysl. (chyba ze cie to nie zniechce to maluj dalej trudne rzeczy)

 

no i malujez na takim papierze ze ci caly sie faluje, wez jakas tekturke albo karton (nie wiem od monitora nawet) i na tym moze sprubuj. zagruntuj sniezka za pare zlotych bedzie o wiele latwiej.

 

no i prubuj dalej :P

 

moze bredze nie wiem jestem po paru

 

aha no i najbardziej mi sie podoba ta twarz olejna , odwaznie z kolorem nawet dobrze dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!!!

Dzudzu-Dzialam dzialam:) a co do akwareli to nie wiem czo one takie tanie...no chyba ze takie z bobasem na okladce:D

Kru-Sprubuje teraz w weekend co zmalowac olejami(przykro mi;)) i wyprobuje jakos to posmuzyc:).Laserunek to z tego co przeczytalem wplywa na kolor a nie na \"gladkosc\":)

ODD-Prawde mowiac zawsze rysowalem tylko postaci jakos tak teoretycznie znam nawte anatomie;) chociaz z praktykom to juz inna historia:).Jezeli chodzi o martwa nature czy pejzarze to powinienne sie na tym skupic na poczatku malujac i zrobie to ale na razie tak tylko chcialem wyprobowac narzedzia nie chodzilo o tematyke i pocwiczenie jej malowania.

Lisek-One sa zle narysowane:D

Wczoraj sobie troche weglem...

charcol_02.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności