Skocz do zawartości

wydajnosc after effects


dyb3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kolejne pytanie odnosnie AE. Od czego zalezy szybkosc dzialania AE, od procesora czy karty graficznej? Chodzi mi o to aby podglad w okienku mi sie szybko renderowal gdy robie operacje na warstwach. Nie chodzi mi ostateczny rendering bo to pewnie zalezy od procesora, ale podglad w viewporcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki procesor, 4 giga ramu (tyle maxymalnie potrafi wykorzystać after bo jest 32 bitowy) szybkie dyski żeby wczytywać wideo i sekwencje klatek i teraz coraz bardziej wpływa karta graficzna bo adobe przepisuje część efektów do obsługi przez nią np fractal albo nowy cartoon. Poza tym karta wpływa na szybkość przy pracy na warstwach 3d i jak renderujesz w open gl.

 

Pozdrawiam

DaveBorck

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że 3GB nie 4. Natomiast oddzielną sprawą jest, może ktoś bardziej obeznany się wypowie w tej sprawie, czy system pozwoli dowolnej aplikacji zaalokować całość pamięci, którą system potrafi zaadresować. Być może nie. Prawdopodobne, że limit 3GB na adresacje systemów 32bitowych przekłada się na max 1.5GB dla pojedynczego wątku (lub procesu) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na stronach Adobe coś takiego:

"Adobe Premiere Pro CS4 and After Effects CS4 have been rearchitected for 64-bit operating systems to use large memory more effectively (up to 20GB of memory for Adobe Premiere Pro alone, and up to 64GB of memory for a large Production Premium workflow)."

Wygląda na to, że teraz do tego dochodzi to czy ma się 64 bitowy system. Dziwne bo myślałem, że z całego pakietu tylko photoshop cs4 jest 64 bitowy.

 

cały artykuł:

http://www.adobe.com/products/creativesuite/production/pdfs/cs4_production_premium_64bit_wp.pdf

 

 

EDIT

w tym samym pdf-ie było:

For Adobe Premiere Pro, use version 4.0.1. This free update contains changes that allow

Adobe Premiere Pro to use more than 4GB of RAM in the system by making multiple

instances of itself each time 4GB has been used.

 

For After Effects, be sure you have the 9.0.1 update, and adjust the amount of memory

per core for the Memory & Multiprocessing option under Preferences. After Effects will

also instance itself, but it does this per CPU core, and each core can use 4GB.

 

Bardzo skomplikowane podejście do tematu:D, prawie tak beznadziejne jak modele 3d w afterze

Edytowane przez DaveBorck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyb3k:

jesli chodzi o aftera to trzeba miec mooocna i wydajna maszyne.

niestety ten program jest zasobozerny i lubi duze ilosci ramu.

cs4 wykorzystuje juz w pelni wieloprocesorowosc, wiec mozna przydzielic dowolna ilosc ramu na procesor ( i tu najlepiej miec jak nawiecej ramu ;)

ja na macu pro mam kolo 10 GB na razie i powiem ci ze ledwo wystarcza 8 corow daje rade ale bez przesady ... ;( niestety musisz miec potezna karte graficzna ( w MP mam gf 8800 GT ) w mac booku pro ati i wydaje mi sie ze lepiej dziala z afterem ATI ( przynajmniej nie wywala mi errorow o zgodnosci opgl ) , jesli dzialasz na piecu to jakis intel quad albo I7 powinien dawac rade, do tego jakis raid 5 i min 16 GB ram.

Jak pracujesz przy skomplikowanych projektach duzych rozdzielczosciowo ( 1900x) to dobrze jest dzialac z proxy czasami ulatwia i przyspiesza prace.

szkoda ze pod osx jest lekko zdupionuy i nie ma ciagle 64 bitow ;( przez co ubolewam .

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności