Skocz do zawartości

Problem Textury : mapowanie


bartekb89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym dowiedzieć się najlepszego rozwiązania do texturowania samochodu chciałbym osiągnąć taki efekt jak na foto ... odpada zaznaczanie polygonów i kolorowanie ich bo przy ms w nie których miejscach polygony się przesuwaja i nie jest to idealnie proste... miałem pomysł żeby zrobić materiał top/bottom i obrócić go uvw map ale wtedy kolorowało mi w plamy a nie dzieliło równo po połowie chyba że coś źle robie... proszę o sugestie i pomoc

 

 

POMOZE KTOS?? chodzi mi o to zeby byly dwa lakiery pol samochodu czarne pol czerwone i kolor tylu czarnego byl taki sam jak te paski jak to utowrzyc ?

beztytuusv9.th.jpgthpix.gif

 

hello czy to Forum żyje gdzie mam to wrzucić żeby ktoś mi pomógł? :)

Edytowane przez bartekb89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No nadawanie materialow dla poszczegolnych polygonow to pomysl troche nietrafiony trzeba to zmapowac najlepiej unwrapem a pozniej uzyc materialu typu blend albo mapki mix i polaczyc w ten sposob dwa lub wiecej materialow za pomoca mapki/maski w skali szarosci. Tak czy siak aby wywijac takie cuda trzeba to dobrze zmapowac wiec domyslam sie ze najpierw nauka modyfikatora unwrap uvw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafię zrobić ten napis rx8 i z mapować (zrobiłem go sobie dałem kanał alfa przezroczystość na drugi layer w gimpie) pod materiał główny dałem kolor lakieru na ten drugi dałem warstwę z napisem bo zapisałem oczywiście w formacie psd i jako maski uzyłem tej przezroczystości z kanałem alfa co sobie w gimpie zrobiłem i bardzo ładnie wyszło i z ustawienem unwrap nie mam problemu juz trochę sie tym bawiłem ale przychodzi mi problem gdy chce dodać drugą texture do tego obiektu i ja zmapować ale jednocześnie żeby mieć tą starą texture z tym napisem chyba jasno tłumacze:)

1 .moje pytanie brzmi jak dodać do modelu drugi materiał i ustawić jego współrzedne tak jak mi sie podoba ?:) poprostu nie chce tworzyć całej tekstury tego napisu i tych pasów w zewnętrzym programie tylko chce żeby te pasy to była ustawiona tekstura i zebym miał nad nią nadzór z poziomu maxa nad kolorem itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja zle tluamcze? Czy moze nie kumam o co chodzi? Chcesz dwa rozne materialy kontrolowac w kazdej chwili kolor i inne parametry. No wiec w Blendzie mozesz sobie polaczyc dwa odzielne materialy za pomoca mapy mix mozesz w nieskonczonosc mixowac rozne mapy i wciaz miec kontrole nad nimi. Z ta maska to wlasnie chodzilo mi by uzyc ja dla blenda czy mixa bys za pomoca maski dawal maxowi do zrozumienia w ktorych miejscach jaki material ma sie wyswietlac i w ilu procentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności