Skocz do zawartości

Biped - Pierwsza Animacja


Santi_Animator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

 

Od czego by tu zacząć, cóż może nie będe zanudzał i powiem poprostu, że miałem zamiar zarejestrować się i pokazać jakąś pracke dopiero jak coś osiągne, ale nie ma sensu, bo tylko tak mogę się dowiedzieć czegoś więcej itd.

 

To tak, od zawsze chciałem robić coś związanego z animacją i od tygodnia zaczołem szkolenie i edukacje w Maxie. Wczoraj wziołem się za animacje, bo miałem dosyś czytania i czytania o interfejsie, panelach itd., ale później oczywiście to doszlifuje :P

 

A więc wzorowałem się na tutorialu Biped Jump pana Łukasza i oto moje pierwsze wypociny:

 

http://www.youtube.com/watch?v=VSep4S8R5qI

 

A to wypociny po całonocnej walce:

 

http://www.youtube.com/watch?v=YeVTv1f7QU8

 

Niestety nie udało mi się zrobić roztrzaskanej powierzchni po upadku bipeda i w końcu się poddałem.

 

Prosze o komentarze i może propozycje na kolejne wyzwanie, w końcu najlepiej człowiek się uczy na własnych błędach :P

A poza tym już bym chciał coś nowego animować, a nie mam pomysłu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chciałeś zrobić parodię animacji na której się wzorowałeś to ci się udało ;) A tak na poważnie, lepiej uczyć się z natury, tutorial powinieneś traktować jako podpowiedź rozwiązań TECHNICZNYCH, a nie źródło do naśladowania. Już od samego początku powinieneś nastawić się na odkrywanie, i własną subiektywną obserwację NATURY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat kuzyna mojej ciotki dobrze prawi... Animacja musi być kreowana, a nie kopiowana...

 

Jednak warto też pamiętać że przy początkach w animacji zaleca się retroscoping, ponieważ pomaga on wyćwiczyć m.in timing i pozy.

 

i prośba, mimo że to test, to skończ to... znajdź własne rozwiązanie, może skuteczne i pewne lądowanie i jak wstaje to łapie się za nogę - niby kontuzja ... dopracuj to...

 

postaraj się o lepszą jakoś filmików na youtube...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, powiem tak...

 

Skopiowałem na podstawie tutka ponieważ tworząc to siedziałem w Maxie z tydzień, a w animacji 2 dni, byłem kompletnie zielony i pozostawała mi jedynie nauka, a skoro tutorial jest tutorialem to go wykorzystałem metodą "step by step" i wyszło mi takie coś.

 

Ale dzięki za ostrą krytykę, teraz gdy wiem już o co w tym chodzi to będe o wiele bardziej kreatywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności