Skocz do zawartości

Precyzja transformacji


mandi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w którym miejscu w Mayi ustala się precyzję transformacji (żeby mieć mniejsze "przeskoki" podczas przesuwania obiektów lub komponentów)? Wiem, że ta rośnie wraz z wielkością strzałek manipulatora (tzn. jak nacisnę + manipulator się zwiększy i mam np. dokładniejsze skalowanie), lecz chciałbym mieć możliwość arbitralnego ustalenia precyzji transformacji. Znalazłem w Preferences ustawienia Tolerance (positional i tangential - domyślam się że chodzi o precyzję przesunięć i obrotów, lecz jak zmniejszyłem wartość dla positional to precyzja transformacji nie wzrosła). Ktoś wie jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeżeli chcesz precyzje do kratek to na górze w lewo od przycisku render jest taki magnez i kratka no i to naciskasz i masz! ;) a jeżeli chcesz inaczej to tam jest też do punktów, do lini (curves). A jeżeli nie to tylko pozostaje ci przybliżenie na max i powiększenie plusem manipulatora :D. A jak chcesz połączyć 2 elementy ze sobą to możesz kliknąć modify/snap align objects/snap together tool. Też możesz złączyć 2 krawędzie (edge) ze sobą tylko najpierw jak masz 2 modele lub więcej musisz je połączyć (mesh>combine) i klikasz mesh>merge edge tool :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności