Skocz do zawartości

[WIP] Postać 3d: Marta


graphic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zabrałem się za pierwszą postać. Jak na razie mało widać ale niedługo będzie więcej. Spodziewam się, że narobiłem mnóstwo podstawowych błędów ale nikt od razu nie był mastahem:) Proszę o komentarze, porady.

 

Pozdrawiam

 

martalpxb2.th.jpgthpix.gif

Edytowane przez graphic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No więc założeniem było po prostu zrobić postać low poly. Nie mam w tym doświadczenia i nie wiem czy dobrze siatkę układam. Chce to potem oteksturować i jakiś prosty rigg zrobić. Mesh smooth jest, gdyż chciałem zobaczyć jak będzie z nim wyglądał model. Czy ktoś jest w stanie mnie troszkę "poprowadzić" w temacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

narazie jest ok...

chyba masz zaduzo poligonow na tym nosie (po bokach) nie wiem czy ci sie to uda ladnie polaczyc, zeby flowsiatki sie nie zjebal, ja bym tam po jednym polgyonie wyjebal...

to co masz na gornej wardze (te "cienkie" polygony zeby dodac detalu) jest ci nie potrzebne, to w koncu low-nie, nie?

usta tez odlacz od siebie, bo narazie nie moze ich otwoczyc

skrzyw tez usta, srodek lekko do dolu, i konciki ust tez...

bedziesz musial dodac polygony wokol oczu, z ta iloscia co tam masz na razie nic porzadnego nie wymodelujesz...

i ja dodal bym jeszcze polygony pod nosem, bo jak zaczniesz tam laczyc to moze sie krzaczyc...

 

i jedna rada... rozumiem ze to twoj pierwszy model twarzy, i uwazam ze to troszke mija sie z celem, zapuszczanie siatki tutaj na forum i proszenie o uwagi...; jak chcesz sie czegos nauczyc, wymodeluj z 5 takich twarzy a sam dojdziesz co i jak....

 

anyhow, powodzenia! i nie zapomnij poscic pix jak skonczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz lowpoly, to nie dawaj meshsmooth, bo wówczas zaburza on wygląd modelu. Obiekt lowpoly musi dobrze wyglądać bez meshsmootha, chyba że robisz highpoly pod normale, to wówczas jest OK.

 

Zwróć uwagę na kącik ust, za dużo krawędzi zbiega się tam w jednym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Po długiej przerwie skończyłem główkę.

 

Główka 1418 trójkątów. Na screenie jest więcej bo wstawiłem czarne gałki oczne;). Nada się to już pod ZB czy wszystko leży i kwiczy???? :P

 

Proszę o komentarz i ewentualne porady.

 

 

martasiatka.jpg

By simonus at 2009-04-01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zapoznac sie z topologia siatki glowy, w necie pelno wzorów, to co zrobiles, moim zdaniem do zbrusha sie nie nadaje, masz 5ciokąty,. masz 3katy....ale na zbrushu sie nie znam, wiec moze i sie nada...jedno jest pewne, bardzo karykaturalnie to wyglada, jak rzezba jakas

 

 

edit: to powinno pomoc:

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/3d_stylisedhead/stylisedhead01.asp

Edytowane przez Bruneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, pod Z-brusha możesz skończyć nawet na poziomie sześcianu lub kulki, wszystko zależy od techniki i umiejętności. Jeśli zaś chodzi o układ siatki, to staraj się utrzymywać układ podobny do tego:

 

ukladpoligonow.th.jpg

 

Rysunek by soda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności