Skocz do zawartości

MODELOWANIE SAMOCHODU :kłopot przy klamce z siatką


bartekb89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no tak tylko że tam są same czterokąty jedynie w srodku trujkąty ale to wynika z budowy sphery ...

kórde pomoże mi ktos? tyle samochodów modelujecie i na pewno wiecie jak to zrobić a nikt nie zainteresowany chwili poświęcić nie wiem jak postąpić z tym bawiłem już sie przy tym z 3 godziny szukałem w tutkach i pomocy ale w tutkach wszędzie tak robią tą dziure na reke przy klamce

Edytowane przez bartekb89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*NURMS :)

pokaż gdzie je widzisz bo ja nie za bardzo widzę te pięciokąty itd ... :)

vertexy może się zdaje żesą krzywo ale są idealnie prosto takie złudzenie jest przez to że te edge co dochodzą do vertexów może są nie idealnie pod kątem 45 stopni ale vertexy są równo z siatką winą jest to że przy ms podnosi mi te edga co wam pokazuje na zdjęciu próbowałem waga wierzchołków ale wtedy juz całkiem mi krzywi nie wiem jak to zniwelować.... obok tego edga o którego mi chodzi narysowałem red kreske

ssdm2.th.jpgthpix.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kamil to by było dobre gdybym chciał kwadratowy otwór a ja musze mieć okrągły tak jak w orginale i musze użyć odwzorowania połowy sfery żeby było koło... spróbuje zagęścić siatkę ale już jutro bo dzisiaj juz późno właśnie skończyłem modelować spojler... już 2 miechy siedze nad tym autem ale to moja pierwsza praca i ucze się na niej i na bierząco poprawiam błędy... i tylko ten otwór mi jeszcze tak doskwiera i musze coś z nim zrobić ;)

 

 

DZIEKI ZA ODEZWY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kłania się nieznajomość działania krzywych Beziera.

 

Przede wszystkim nie używaj NURMS Subdivision, tylko modyfikator Turbo Smooth.

 

Co do modyfikacji siatki, to po kolei:

 

A: Skoro prowadzisz tu dwie linie, to znaczy, ze chcesz uzyskac na tym odcinku coś w rodzaju ostrej krawędzi. To nie jest najlepsza metoda. Najlepszą metodę opisuję w p-cie C.

 

B: Wywal tą przerywaną linię (całą, po obwodzie).

 

C: Kontrolowaną krzywiznę bez bugów i purchli, z zachowaniem ostrych krawędzi możesz uzyskać jedynie tworząc siatkę o przekroju jaki widzisz w "kółeczku". Bardzo ważne jest to, by poligony pomiedzy niebieską linią, a liniami zielonymi miały te sama normalną, czyli by linie zielone nie były liniami na których jest jakiekolwiek załamanie płaszczyzny. Dotyczy to oczywiście powierzhni które mają byc płaskie, a nie zaokrąglone.

Im bliżej niebiskiej krawędzi będą linie zielone, tym ostrzejsza będzie krawędź w tym miejscu.

 

D: skoro masz tu dwie linie, to bądź konsekwentny i doprowadź je aż do końca, lub połącz na krawędzi, ale nie PRZED krawędzią. Najlepiej jednak doprowadź je do końca.

W razie koniecznościzagęść siatkę, ale z głową: jak już musisz tworzyć trójkaty, to twórz je na powierzchniach wyłącznie płaskich.

 

siatkaws4.jpg

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogun bardzo pomocna rada i nauka w maxie siedzę od 20 września także się uczę na bieżąco dopiero i właśnie takie coś mi wyszło z tym otworem i nie wiedziałem jak sobie poradzić więc zapytałem ... wszędzie jak czytałem tutki to właśnie używali MS a nie TS dlatego też tak robiłem...dopiero się biore za maxa dzisiaj o tej porze także rezultaty pracy raczej podam jutro :)

sama zmiana na TS nic nie zmieniła dalej tak wygina tą siatkę popróbuje jeszcze z z tymi edgami . Jeszcze raz dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie jest tak ze nagle uzyjesz TS i da 100 razy lepsze rezultaty niz MS poprostu to kwestia siatki a tutaj juz wszyscy ci wypisali co zle robisz. Pisalem ci o quadach to sie upierales ze jest idealnie wiec coz jak bedziesz sobie wmawial ze jest dobrze i bedziesz szukal tylko magicznego modyfikatora to nigdy tego nie poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze temporal nie denerwuj się tak;) chciałem jeszcze innycjh zdanie poznać ;) dzięki wszystkim za pomoc serdecznie jak będę miał jakiś problem jeszcze z tym to zapytam ... biorę się zaraz za to bo dopiero z roboty wróciłem a jeszcze inny projekt wczoraj kończyłem . Jeszcze raz dzięki za odzew ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności