Skocz do zawartości

Jak dodać codec dla playblasta pod Viste x64


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Jak doinstalować jakiś doby codeck dla playblasta żeby majka go widziała? na dzień doby mam takie

 

f_playblastm_3fa541f.jpg

 

Microsoft video 1 działa najlepiej ale jego pliki są sporawe i przy niewielkiej zniamnie tonów zamiast ładnego przejścia mam coś jak gradient z interpolation set to none :)

najchętniej wziąłbym ffdshow video codec bo kiedy zrobiłem playblasta z uncompresed a potem w VirtualDubie dałem kompresje ffdshow obraz wyglądał bardzo dobrze a plik zajmował znacznie mniej niż Microsoft video 1

Ściągnąłem K-Lite Mega Codec Pack x64 gdzie jest ten kodel w wersji na x64 bity tak jak mój system i maya 2009 ale żaden nowy kodek nie pojawił się w menu playblasta więc coś jeszcze trzeba zrobić :)

 

Ktoś wie jak zainstalować kodek żeby majka go używała?

 

thank you from mountain :D

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej! dzięki za odpowiedź

już jakiś czas temu sobie poradziłem, kiedyś instalowałem codecki K-Lite Codec Pack 64-bit

ale w majce nic się nie pojawiało dopiero ostatnia aktualizacja do ver1.6.4 sprawiła że pojawiła się nowa pozycja ffdshow ViceoCodeck and works like a charm :D

dzięki za pomoc +4U ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mov-y od biedy da się scrubować w quicktimie całkiem szybko :P przy innych formatach to już gorzej lub całkiem źle :)

i przy playblastowaniu do pojedyńczych obrazków playblast trwa niemiłosiernie dłuuuugo w porównaniu z avikiem a potem jeszcze ładuje się to do fchecka pół zycia :)

w tym czasie do avi to już zdąże z pięć razy to obejrzeć i zacząć robić poprawki ;)

 

a co do samego fchecka to nie lubie :) jest stary i nikt go nie upgradował chyba od początku stworzenia :) nie wiem dokładnie bo za młody jestem :P

Ale kilka dni temu wpadł mi w rączki AnimPlayer miazga :) fcheck przy nim to jak kiepski żart :) co ciekawe zaimporotwałem w nim avika z playbalsta i ślicznie potrafi scrubować i ma kupę opcji sam nawet nie wiem jeszcze do czego są wszsytkie :P

aaaale ma jeden wielki minus 139$ :/

ale jak mi się skończy trial to wtedy drugi w kolejce jest darmowy opensourcowy

DJV Imaging ale już nie taki ładny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności