Skocz do zawartości

Softimage|XSI 7.01


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czyli wydany program staje się w końcu używalny... Na 7.00 naklnąłem się zdecydowanie za dużo, a najczęstszym problemem było po prostu nieoczekiwane zamknięcie się - co zresztą widać po potężnej liście poprawek ('coś tam caused XSI to crash' jest na co drugiej pozycji). 7.01 instalowałem, gdy tylko się pojawił i widać poprawę, od wczoraj żadnego zamknięcie się czy błędu skryptu, a w działaniu wydaje się jakiś szybszy :) Jedyne co martwi do ciągle długa lista Known Problems.

Aha, no i nie zapominajmy o głównym powodzie wydania 7.01 właśnie teraz ;)

xsi701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ja w 7.0 x64 nie zauważyłem żadnych crashów, obawiam sie troche ze sie pojawia po zainstalowaniu upa haha :) ah ten autodesk :P"

 

zalosne gadanie glupot. skoro autodesk jest tak beznadziejny, to jakim cudem z tak udolnie zbliza sie do monopolu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha! No Panie shosiu- nie bronie Autodesku bo mi to lata ale mam pytanie:

Jaka firma te bugi zaimplementowała?

Się implementuje nowe rzeczy, to i bugi się pojawiają... maxik tego feleru jest praktycznie pozbawiony :P

Przepraszam a czytałeś posta streakera? Bo chyba się pogubiłeś...

Na jednej konfiguracji może działać dobrze, na innej źle... mi się tak pechowo trafiło, że było różnie z stabilnością. Poza tym, chyba za powaźnie bierzecie wszystkie wypowiedzi :P

zalosne gadanie glupot. skoro autodesk jest tak beznadziejny, to jakim cudem z tak udolnie zbliza sie do monopolu?

Nietrafiony argument - między robieniem dobrego softu, a robieniem dobrych interesów jest spora róźnica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Jak tak lubicie to ok. Nie mój problem. Co nie znaczy, że wypowiedzi do których się odniosłem były sensowne. Jeśli potrzebujecie "wroga", jak za komuny to ok.

PS. Jeśli ktoś pamięta to przez pewien okres XSI było sprzedawane z Softimage|3D bo zwyczajnie nie był kompletny. Jeśli ktoś potrzebuje dowalić w stylu "max tego problemu nie ma", i za pomocą tego wyleczyć swoje ego tak silnie związane z jakimś softem to proszę

EDIT:

Czyli wydany program staje się w końcu używalny... Na 7.00 naklnąłem się zdecydowanie za dużo, a najczęstszym problemem było po prostu nieoczekiwane zamknięcie się - co zresztą widać po potężnej liście poprawek ('coś tam caused XSI to crash' jest na co drugiej pozycji). 7.01 instalowałem, gdy tylko się pojawił i widać poprawę, od wczoraj żadnego zamknięcie się czy błędu skryptu, a w działaniu wydaje się jakiś szybszy :) Jedyne co martwi do ciągle długa lista Known Problems.

w pierwszym poście to napisałeś a potem raczkiem się z tych słów wycofałeś. Ok, dla jednych jest to postawa godna naśladowąnia dla innych być może nie.

Maya zanim wyszłą była testowana chyba przeszło 2 lata i wyszło jej to na dobre- jak widać można wprowadzać nowe dobrze i z sukcesem

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - i znowu zignorowałeś to co pisze... wszystko strasznie serio bierzesz, a ja sobie tutaj żartuje :P

Żarty z autodesku są jeszcze chyba dozwolone ? Czy może mogę się spodziewać jakiś strasznych reperkusji ze strony wiernych userów spod sztandaru autodesku :P

PS. Jeśli ktoś pamięta to przez pewien okres XSI było sprzedawane z Softimage|3D

Softimage|3D to mniejszy brat XSI, tworzony przez ten sam team, mojący tą samą baze kodową, cześć zestawu Avid Studio Toolkit (nie rozwijanego już) - więc jak może być uzupełnieniem do XSI ? Nie wgłębiałem się w historię softu, bo raczej mało mnie to obchodzi, ale jak wiesz coś, o czym ja nie wiem, to chętnie uzupełnie wiedzę.

w pierwszym poście to napisałeś a potem raczkiem się z tych słów wycofałeś. Ok, dla jednych jest to postawa godna naśladowąnia dla innych być może nie.

Odniesienie stricte do słów wizz'a - który pisze, że u niego 7.0 działa dobrze. U mnie nie do końca. Bo to chyba jasne, że pewne błędy pojawiają się tylko w pewnych konfiguracjach (po to wymyślono bety), a siódemka miała (ma) kłopoty z dograniem się z sterownikami grafiki (pewnie przez Gigacore 2), o czym również pisałem w dziale XSI.

Jeśli ktoś potrzebuje dowalić w stylu "max tego problemu nie ma", i za pomocą tego wyleczyć swoje ego tak silnie związane z jakimś softem to proszę

Tak, trafiłeś w sedno... więc kończę tego nędznego posta i idę leczyć moje malutkie ego... chyba będę musiał znów mojego psychoanalityka odwiedzić...

Potwierdza się teza, że jak brakuje argumentów merytorycznych, to atakuje się rozmówcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem merytorycznie, to o ego to mniej więcej taka odpowiedź na Twój "niby żart" czyli lekką złośliwość na temat maxa z którym nie czuję się na tyle związany emocjonalnie aby pisać np. o rzeczach które miał max coś innego nie

EDIT: a historię warto czasem znać zanim zacznie się autorytatywne wypowiedzi

EDIT: napisałem, że mi to zwisa co ktoś myśli, czy się śmieje z Autodesku ale niech tego przynajmniej nie uzasadnia w sposób mijający się z faktami.

Podobał mi się Twój pierwszy wpis (był właśnie merytoryczny)ale z odpowiedziami na niego (równierz z jedną Twoją która była w pewnym momencie poniżej jakiegoś poziomu:

Się implementuje nowe rzeczy, to i bugi się pojawiają... maxik tego feleru jest praktycznie pozbawiony :P

 

) się nie zgadzałem więc to napisałem- wolno mi?

I jeśli jesteśmy dorośli to liczmy się, że nasza wypowiedź jeśli przestanie być żartem a zacznie złośliwością (choć co ktoś myśli o maxie i czy go używa też mi zwisa|) to otrzyma na to odpowiedź - czasem "mocniejszą"od tego co sam zaprezentował.

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Softimage|3D to mniejszy brat XSI, tworzony przez ten sam team, mojący tą samą baze kodową, cześć zestawu Avid Studio Toolkit (nie rozwijanego już) - więc jak może być uzupełnieniem do XSI ? Nie wgłębiałem się w historię softu, bo raczej mało mnie to obchodzi, ale jak wiesz coś, o czym ja nie wiem, to chętnie uzupełnie wiedzę.

 

 

 

Na to odpowiem mam nadzieję w sposób satysfakcjonujący Ciebie:

XSI weszło w pewnym sensie niepełne z tego względu, że była Maya która zdobywała rynek. XSI musiało wejść choćby tylko po to by było wiadomo, że jest konkurencja która może się rozwinąć.

Z tego co wiem jego funkcje musiały być uzupełniane przez |3D (który nie jest IMHO "młodszym bratem" a rodzicem "któremu się zeszło" z powodu uzupełniania go nie zawsze w sposób właściwy nowymi funkcjami)

Dopiero wersja chyba 2 (lub późniejsza)XSI mogła w pełni istnieć "samodzielnie" a dopiero w którejś jeszcze późniejszej wersji było widać o czym myśleli Twórcy robiąc ten program. Implementacja nowych funkcji jest jak najbardziej pożądana przez userów wszystkich softów( mi wystarcza to co jest r8 maxa) o tyle o ile da się z nich bezproblemowo korzystać. Podałem przykład Maya ale i ona pewnie miała bugi (nie wiem bo nie zgłębiałem). IMHO testy powinni robić beta testerzy a mniej userzy- jeśli tak nie jest znaczy to, że producent się śpieszy a to dobre IMHO nie jest

Pozdrawiam

PS. prawdą oczywiście jest, że max po R9 (2008/2009) nie wnosi rewolucji ale max to nie pułap XSI czy Maya i nie pełni roli lidera w filmie i innych (jak Blender, Light Wave, Cinema 4D czy jeszcze jakieś). Jeśli zaś chodzi komuś o to, że max w większości to pluginy, to też prawda. Syflex, Shave & Haircut to też nie są rodzime "produkty" Softimage z tego co wiem a w nim siedzą- nie ma co się licytować w takich sprawach.

Pozdrawiam

T

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności