Skocz do zawartości

Moje pracki (photoshop, szkice i nie tylko!)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z calosci 1 praca wypada najlepiej ale nie znaczy to ze dobrze. Perspektywa, swiatłocien, kolorystyka, wszystkiego mozna sie czepic, choc w 1. sa ciekawe elementy. Przesycasz kolory a przede wszystkim popelniasz ten sam blad co ja na poczatku. Radze Ci dobrze, wykasuj z słownika takie słowa jak brun,dodge,smudge itd. Nie bede pocieszal CIe ze jest ok, bo nie jest i mysle ze sam o tym wiesz :) proponuje bys pomyslal o papierze i olowkach i tam sie doszlifowal, bo tego wybitnie imho tu brakuje. To chyba najlepsza rada, bo jesli nie wyrobisz sie w porzadnym rysowaniu zarowno swiatlocienia jak i perspektywy, ciezko CI bedzie nauczyc sie tego w photoshopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaci na rysunkach maja strasznie sztywne pozy. oprocz tego nie rysujesz po formie, a to blad

ten farmer nawet niezly, ale wolalbym ogladac go bez ripple / wave, czy jak tam sie ten filtr nazywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie portretów to przy dziadku trochę poszukałeś formy, ale te ostatnie dwa portrety bardzo słabiutkie jako studium twarzy. Próbuj dokładniej budować konstrukcje twarzy zanim przejdziesz do detali.

 

Ten ręcznik to mi się nawet podoba..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie potrzeba ci tylko treningu, wyczucie proporcji, gdzie podkreślić a gdzie odpuścić walor -przyjdzie z czasem; wyrobisz rękę i oko, no i wyczucie rytmu - to bardzo ważne; póki co nie ma co się spieszyć, ważne by sprawiało ci to przyjemność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie prace wyglądają, jak to się mówi przy fotografii , na prześwietlone. Musisz bardziej rozgraniczać plany i tonować je, to , co jest na dalszych planach jest ciemniejsze, a na bliższych jaśniejsze. Ale i tak ważne jest to,że coś robisz,pracuj dalej. Mój wujek mówił: narysuj łyżkę 100 razy, a zobaczysz jak wygląda różnica między pierwszą a ostatnią. Niestety ja z lenistwa nie zobaczyłem tej ostatniej, może Tobie się to uda.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prace jeszcze sa za sztywne... ( chodzi mi tu o Twoja kreske ) nie widac w nich swobody ... ale nic sie nie martw kazdy przechodzi ten okres :) lacznie ze mna :D :D hehehe ciagle sie z tym zmagam ( mozesz zobaczyc moje poczatki):D ale powiem Ci tak : im wiecej szkiców tym reka staje sie swobodniejsza :) wiem cos z wlasnego doswiadczenia ;D pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez ucze sie rysunku i malarstwa okolo 5 miesiecy :) ale mysle ze jak sie chce to sie wszystko potrafi :) trzeba tylko dobrze obserwowac :) co do ostatniego pomidorka to Tiger1313 ma racje - wyrzuc ze swojej palety czern i sprobuj zastapic ja innym kolorem ... cien nie zawsze jest czarny :) - obserwacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, studium zostaw narazie. Obrazek płaski, pokaszanione proporcje, no strasznie potraktowane rece, wyglada to jakby dłon naturalnie łaczyłą sie z twarzą. Kompletny brak konsekwencji w światłocieniu.

Brakuje Ci cwiczen, rysunkow na prostszych rzecach. Zacznij od martwej, od prostych brył, inaczej nie złapiesz tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ... jak byś ćwiczył na chama to byś złapał, ale od martwej natury i tak nie uciekniesz :)

ciekawe ... dopieściłeś walor na całkiem niezłym poziomie; światłocień u ciebie znacznie lepszy niż oddanie kształtu; widzę, że masz cierpliwość - to dobrze.

potrenuj same obrysy, chodź z ołówkiem i rób 5 min. szkice, bez waloru, sama forma definowana obrysem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ta kobieta wyglada jak ulepiona z plasteliny :( z anatomia u Ciebie cienko... jesli chcesz koniecznie rysowac postacie skup sie raczej na szkicach poszczegolnych partii ciala : dlon ,reka, nos, usta, twarz, a nastepnie dodawaj do tego po trochu ... kawalek reki z twarza itp odserwuj dokladnie z czego czlowiek jest zbudowany kosci miesnie itd zycze powodzenia :) kiedys oko sie wyrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ostatnie to nie zabardzo... potraktowałes troche pobieznie.. mocno... ale poprzednie pracki, bardzo mi sie podobaj, są ogromne błędy w proporcjakch i wogole w obserwowaniu formy, bryły itp, ale mają coś wsobie, wywalił bym czerń oczywiście. mozna powiedzieć ze szczęsliwie wyszły Ci całkiem łądne prace. a teraz wracaj do garów i czajników! :P :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezu... ;>

plaski nos,jedno oko insze od drugiego, dziwne usta, cholernie niskie czoło, wygląda jak neandertalczyk ;)

i niekonsekwenty światlocień, troche jednolity. Mogłes potraktować rysunek bardziej szkicowo i strzelić kilka takich napewno wyjdzie Ci to na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności