Skocz do zawartości

Zainportowany plik - problem


jahred6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chciałem wyrenderować model domku jednorodzinnego, utworzonego przez znajomego w innym programie [ coś typu ArchiCad tylko że do konstrukcji drewnianych ] który ma możliwość exportu pliku jako .dxf i po otwarciu go w cadzie lub w maxie niektore bryły są solidami a większość jedynie liniami, jak to zrobić żeby wszystkie elementy były solidami?? Może zmienic cos w ustawieniach importu, moze jakis modifikator ??

 

Czekam na pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na pewno nie chodzi tylko o to czy się ustawi Entity czy Layer...

Może trzeba najpierw otworzyć w AutoCadzie i tam coś zrobić ?

Na prawdę nie mam pojęcia!!! Zapisywałem też jako .dwg ,ale pierwotnie

został ten plik wyexportowany jako 3d .dxf innej możliwości exportu

z tamtego programu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się mogę otworzyć w maxie i tak robie, a efekt jest taki jak na jpg'ach ktore wcześniej załączyłem. Tak sobie jedynie kombinuję że być może w autocadzie coś trzeba przestawić aby było ok... no nic, czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to częsty niegdyś problem z normalnymi na pierwszy rzut oka

EDIT: jak chcesz to sprawdź to próbując odwrócić normalne- jeśli pomoże bądź się zmieni na przynajmniej częściowo tak jak powinno to to. Kiedyś trzeba było każdą niewłaściwie zaimportowalną normalną odwracać " ręcznie"

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nałuż modyfikator "normal". Jeśli zmieni się np. na "odwrotność tego co miałeś to znaczy, że będziesz musiał (jeśli nie ma innej opcji) ręcznie klikakać scianki odwrócone niewłaściwie czyli " niewidzialną" stroną i odwracać je tak aby było ok. Gdzieś jest lecz w "przedsylwestrowym nastroju" nie powiem Ci gdzie "flip normal mode" którym możesz to zrobić pojedynczo dla każdej ścianki. (E. Poly?)

Tomek

Szczęśliwego!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem to zrobić modyfikatorem Normal dając opcje flip normals i w sumie lekko plik się "czyści" [ znikają niektóre linie ] ale żadna ścianka nie staje się solidem....

Edytowane przez jahred6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności