Skocz do zawartości

Dwa irytujace problemy


radi0n

Rekomendowane odpowiedzi

Trafilem na 2 kolejne irytujace problemy.

 

1.W viewportach mam ustawione imageplane i kilka roznych obiektow. W jednym z obiektow zaznaczam scianki ktore chcialbym edytowac daje ISOLATE SELECT i znika wszystko (imageplane tez) procz tych scianek.Jak zrobic by imageplane nie znikal? :confused:

 

2.Zaznaczam punkty na obiekcie na ktorych tle jest inny obiekt. Zaqznaczam vertexy ktore chcialbym edytowac a zaznacza mi sie obiekt w tle. Bardzo irytujace. :mad:

 

 

czasem mi tez zostaja zaznaczone krawedzie na obiekcie.Niewazne jaka opcje mam wybrana (puknty, obiekt czy krawedzie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

1. Image plane tez jest obiektem wiec dosc logiczne ze znika jesli izolujesz same scianki.

Jesli on tez ma byc widoczny w izolacji to musisz go zaznaczyc razem ze sciankami albo dodac do izolacji pozniej. Sam IP mozesz zaznaczyc w outlinerze (po wlaczeniu pokazywania wszystkich wezlow) hypergraphie, hypershade (w kamerach) lub attr edytorem, ale wystarczy ze do izolacji dodasz kamere do ktorej jest podlaczony.

 

2. To kwestia priorytetow zaznaczania, poszukaj na forum bo juz byl o tym watek jakis czas temu.

 

A zostajace krawedzie (takie ktorych nie da sie odznaczyc) po roznych operacjach to blad opengl.

Zwykle karty ati robia rozne problemy, chociaz nvidiom tez sie zdarza. Maya chodzi idealnie na

kartach quadro po wybraniu presetu 'maya' wiec wiele ludzi kupuje prawdziwe quadro lub przerabia swoja karte zeby problemow bylo mniej.

Mozesz sprobowac dopisac taka linijke do pliku maya.env

MAYA_GEFORCE_SKIP_OVERLAY=1

zauwazylem ze problem sie od jakiegos czasu nie pojawia po wpisaniu jej.

Oczywiscie jesli masz geforca bo jesli ati to.. nie ;]

 

Pozdr.

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności