Skocz do zawartości

Relacja z konferencji Autodesk University


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurczę - starałem się jak najkrócej, żeby Was nie zanudzić...

W razie wątpliwości bądź niezaspokojonej ciekawości nie wahajcie się pytać :)

 

Jeśli chodzi o nowego maxa to to, co widzieliśmy było wersją eksperymentalną. Nie miała ona numerka, możliwe, że w najnowszym 3d studio nie będzie tego, co widzieliśmy.. chociaż kto wie ;)

 

Jutro bądź pojutrze w kronice na tvp3 powinna pojawić się też krótka relacja wideo. Gdy tylko się ujawni, postaram się ją podlinkować (zawsze są dostępne w necie następnego dnia).

 

Cieszę się bardzo, że Wam się podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie do podziekowan! Faktycznie mogles zostawic z 5 zdjec i zasycic tekstem. Z mojej strony pytanko o dwa walczace o moja dusze programy - Maya i XSI (zwane juz chyba Autodesk Softimage :/ ). Pojawilo sie cos na temat tego softu? Jakies wrozby/przepowiednie/pobozne zyczenia? A skoro juz pytam o te dwa to nie omieszkam zapytac o Mudboxa - jakies COS na jego temat? Wciaz nie moge uwierzyc, ze po tak dlugim czasie oczekiwania na wersje druga dodali malowanie i zwiekszyli wydajnosc olewajac przy tym ogrom opcji dostepnych u (jedynie slusznej?) konkurencji...

 

BTW - mieszkam u "przyjaciol z poludnia" ale po drugiej stronie granicy. W zwiazku z tym musze powiedziec, ze moze i polskie dziewczyny maja najwiecej witaminy, ale nie urody. Statystycznie ofcoz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nt. XSI i Mudboxa nie było kompletnie nic. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że te konferencje organizowane są z rocznym wyprzedzeniem (w sumie trudno się dziwić). XSI został kupiony niedawno, a Mudbox rok temu był jeszcze tylko prostą zabawką.

Poza tym - tak, jak pisałem - 5/6 Autodesku to dywizje inżynieryjne, więc sama konferencja w dużej mierze była poświęcona tym zagadnieniom. Nie możemy zapominać, że mimo wszystko flagowym produktem Autodesku jest AutoCAD i to on i jego hybrydy mają najwięcej użytkowników i zarabiają (prawdopodobnie) najwięcej.

Odnośnie MAYI - pojawiła się chyba na jednej prezentacji, ale wszelkie pokazy były robione na 3d studio. Sam nie pracuję na niej, więc też nie czułem wewnętrznej potrzeby drążyć tematu :) A jeszcze odnośnie Mudboxa.. hmm.. ja go lubię :) IMHO, gdyby był o połowę tańszy od ZBrusha, sprzedawałby się jak ciepłe bułeczki - np. w mojej pracy wystarcza mi całkowicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@Ti, ogólnie bardzo fajnie czytający się, miły, gładki i czasem dowcipny tekst (jeśli mogę tak o nim napisać) Rozumiem, że to nie Siggraph. Gratulacje wyjazdu i reportażu

EDIT: przypomniałem sobie coś:

Napisałeś, że new look maxa jest Vista ready, i coś o Offisie. Czy to zmiany które softwareowemu ascecie da się przełknąć? Czy nie wygląda to jak Maya na OS X? Porównuję może niewłaściwie, ale ja się "przywiązałęm" do w miarę normalnego dla mnie interface'u.

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Starałem się nie przesadzić z humorem ;)

 

Odnośnie ikonek - na zdjęciach 113, 114 jest nowy max. Widać tam górny pasek z logo jak w Office. Funkcjonalność jest również podobna, tzn po najechaniu na logo rozwija się pasek z menu. Zobaczymy jak będzie w praktyce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Krótki wywiadzik w kronice nt. tego wyjazdu:

 

Jest też tam trochę naprawdę na szybko przygotowanych materiałów o tym co robimy i co planujemy.

Edytowane przez User190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności