Skocz do zawartości

[3ds max] jak zamodelować taką powierzchnie HELP!!


Gość piotr3d

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr3d

Witam jak w temacie czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć jaką metodą i jakich narzedzi urzyć zeby zamodelować tę powierzchnie przypominającą ananasa?? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość piotr3d

właśnie nie chcę bawić się w disp. (musi to być dość precyzyjnie wykonane zgodnynie z dokumentacja płaską )wcześniej raczej wszystko modelowałem nurbsami i szukam czegos w rodzaju rzucenia na powierzchnie krzywej ale nei wiem gdzie tego szukac w 3dsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikator Twist będzie tu podstawą. Potem jeszcze Taper. Powierzchnię zrobić z Planea z dużą ilością podziałów, obróconego o 45 stopni (usunąć narożne face'y do kwadratu trzeba będzie). Fejsom dajemy bevel lokalny. Potem zawijamy Bendem o 360 stopni i wspomniane modyfikatory Twist oraz Taper. Ja bym tak robił. Dość szybko powinno być - 10 min góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to zrobił poligonami cylinder z podziałem na kwadraty potem soft selection na środku i nadać główną wypukłość potem zmienić topologie siatki w miejscu gdzie jest ta kratka zaznaczyć te poligony i bevel na nie dać do pojedynczych faców tak jakoś bym próbował

 

Edit:

 

Sposób Hynola też dobry by był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr3d

jutro z rana to obadam dzieki za pomysł, a może jest jakis trik w 3dsie ze tworze daj my na to spiralę w srodek spirali wrzucam cylinder i na powierzchni tego cylindra odbijam tę spiralę chciałbym to zrobić edit poly lub editmesh wiadomo ze nurbsy w 3rsie to porażka, pozdrawiam chłopaki tak na marginesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spirala to grzech - jak twierdzi miłościwie nam panujący.

 

a tak serio to jest narzędzie SHAPEMERGE ukryte w COMPUND OBJECTS ale to trochę syf jak boolean.

 

Rób jak Hynol prawi. Powinno być szybko i skutecznie.

Nie wspominając że zrobienie gradientami mapki Displejsa w fotoszopie powinno też szybko zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności