Skocz do zawartości

Scena 3D: Projekt Oceanarium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

to jest projekt oceanarium, które zaprojektowała moja dziewczyna na zaliczenie z wnętrz. Samo modelowanie i rendery zajęły mi 5 dni i nocy. Wszystkie rendery to czysty max 5. Scena ma ok. 1 200 000 face\'ów, czyli gdzieś 1800 obiektów(nie wszystkie widać), trochę dużo, bo mam niezdecydowaną dziewczynę i cały czas trzeba było coś zmieniać. Czas renderowania pojedynczych scen to ok. 30 - 45 min.

Sprzęt:

Duron 700, 192 RAM, RIVA TNT 2 32 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

od strony projektowej moze być, nawet ciekawy pomysł, ale wykonanie raczej kiepskie, kuleją materiał, ale to nie one są tu głownie odpowiedzialne za realizm, swiatło.. tu jest problem, bo nie wiem co świeci, nad akwariami są swietlowki, ale oprocz tego nie widze lamp ani reflectorow a speculary od swiateł są :) moim skromnym zdaniem (z punktu widzenia estetycznego) era wizek bez gl i realistycznych cieni mineła, chyba ze to wizka w realtime renderowana. Rozwiązanie jest proste pomyslec gdzie są swiatła, (zrobic lampy itp) i poleciec to z porządnym GL i bedzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w odroznieniu od Damiana - wizualka ujdzie ale projekt do bani, akwaria, pare slupow i bajer na podlodze. brak koncepcji.

razi powtarzalnosc tekstur i ich nieproporcjonalne rozlozenie. nawet z prostej sceny mozna zrobic cudo swiatlem, tak w projekcie architektonicznym jak i w 3d.

bez gi ladne efekty mozna uzyskac stosujac swiatla parametryczne - szukaj plikow .ies na www.erco.com

a pani polecam postudiowanie e-zina `zinetta` na www.supermodular.com z ciekawymi realizacjami oswietlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o projekt, to było pewne ograniczenie, bo budynek razem ze słupami już istnieje i nie można było tego ominąć, a jeśli chodzi o GI to faktycznie zapomniałem....tak to jest jak się siedzi piątą noc z rzędu:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale jak to ma byc wizualizacja do realizacji to dla mnie jest do bani - nigdy bym nie przyjal jej nie mowiac juz o zaplaceniu za taka robote... Wyimaginowane swiaty mozna robic jak sie chce i takich prac nie krytykuje bo to kwestia indywidualnego podejscia do rzeczy ale realny swiat musi wygladac realnie!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności