Skocz do zawartości

TEczka 2d: IN FLaamess


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety nie pomogę bo nie umiem :(

Jedyne co mogę zaproponować to parę przykładów na zbroje, płaszcze i kaptury z malarstwa. Oczywiście nie do dosłownego przemalowania, ale jako inspiracja... Sam rozumiesz...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/33/Zbroja_Batorego.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/19/Jan_Zizka_-_Grunwald.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/87/Rembrandt_Harmensz._van_Rijn_103.jpg

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fc/L%27Ap%C3%B4tre_Paul_%C3%A0_sa_table_de_travail.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce rzeczywiście fajne (znam ten "ból" rysowania lewej ręki :P.).

Popróbuj może tradycyjnymi technikami (ołóweczkiem fajnie się taką rękę cieniuje).

A co do wykrzywiania skombinuj sobie jakieś lustro wtedy będziesz mógł rysować "prawą rękę" ;P.

 

Pozdrawiam ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylo Studium Leej Reki ,dzis Studium Lewej Nogi. Tylko 8, bo inaczej wykrzywic jej nie moglem + 1 z glowy. A lustra nie mam takiego wielkiego by wygodne byloby szkicowanie.

 

PS. w tutku byla mala kupa zapychajaca miejsce, u mnie jest duza kupa zapychajaca miejsce :badteeth: ( 3-5 min )

 

14506814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie idą te ćwiczenia. Postaraj się różnie do nich podchodzić, ónie cieniować, czasem dopieścić bardziej, czasem mniej. Proponuje na początek z użyciem mniejszej ilości linii, samym walorem, a przede wszystkim mniej chaotycznie. Przy obecnych liniach ciężko wyczuć właściwą krawędź obiektów. Jak książki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowione czekam na dostawe, a ze sprowadzaja z angli czy skas to dopiero 11 sierpnia bd ;/

 

Co do tej JEDNEJ lini zamist 10, z czasem to przyjdzie, wazne by tego coraz wiecej trzaskac. W sumie to starsznie fajnie sie to rysuje, nigdy nie robilem takich studiow czesci ciala. Teraz tylko wielkie lustro i do cwiczenia reszty czesci ciala, bo ze zdjec to nie jest to. Zdjecia wszystko inaczej pokazuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które konkretnie zamówiłeś? :D Wybacz, że to tak tu wyciągam, ale ciekawi mnie to, skoro osobiście Cię na nie skazałem :)

 

Jakie książki ? Wybaczcie obaj że to tak tu wyciągam, ale myślę że nie chodzi o literaturę piękną ani książki kucharskie skoro piszecie o tym na forum :)

(curiosity killed the cat) :]

 

Fajne stopy, fajne dłonie - a ja zgłupiałem, bo zacząłem rysować kółka i kwadraciki w perspektywie :) Jakoś mnie temat wciągnął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem w empiku - nawet niezłe zdjęcia. Tylko po co te zdjęcia, skoro...

 

ze zdjec to nie jest to. Zdjecia wszystko inaczej pokazuja.

 

:D

A wiecie co ? Nawet jak kopiuję obraz czy rysunek znanego artysty, to w gruncie rzeczy kopiuję tylko zdjęcie tej pracy, chyba że pójdę do muzeum z lapkiem albo kupię ten obraz na własność. Nawet jak namaluje coś z natury i będę chciał to pokazać na sieci, to tak czy owak ulegnie to obróbce cyfrowej przez mój komputer, który do wysłania na sieć szpetnie pracę skompresuje a następnie przez monitor odbiorcy który ma bóg wie jakie ustawienia...

Może nie ma się co szarpać - jesteśmy kulturą fotografii i już nic tego nie zmieni... Let's face the truth :)

 

EDIT: No dobrze - zostawmy wyjątek na akt kobiecy - z natury najlepiej łapie się bryłę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z natury jest lepiej, przynajmniej dla mnie. A przeciez nie wygne sie w pałąg, jak na zdjeciach i nie bd siebie rysowal, bo jak ? i tu sie przydaja zdjecia, doadtkowo nie tzreba tyle tego szukac po necie.

Zreszta malowanie z natury duzo lepiej wychodzi, wiecej nad tym mysle. Malujac portrety z refki, a z lustra ja widze ogromna roznice. Nie wiem skad ona wynika , ale jest ;p

 

A i jeszcze cos,sedno. Tu nie chodzi o pokazywanie w formie zdjecia. Tylko chodzi o sposob odbierania i przelewania go na papier czy tablet. Zdjecia nieco, duzo splaszcza obraz, malujac ze zdjecia a z natury bd 2 rozne wyniki. Pewnie sie myle, nie weim, poprostu pisze co ja widze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z natury jest lepiej, przynajmniej dla mnie. A przeciez nie wygne sie w pałąg, jak na zdjeciach i nie bd siebie rysowal, bo jak ? i tu sie przydaja zdjecia, doadtkowo nie tzreba tyle tego szukac po necie.

Zreszta malowanie z natury duzo lepiej wychodzi, wiecej nad tym mysle. Malujac portrety z refki, a z lustra ja widze ogromna roznice. Nie wiem skad ona wynika , ale jest ;p

 

Przecież ja żartowałem, men :D

Ok, ale przyznaję że mojego poczucia humoru czasem nawet moja własna rodzina nie łapie... :)

 

Natomiast żartem już nie jest to, że mi osobiście - niestety - z natury maluje się o wiele gorzej i trudniej. Szczerze mówiąc każda dotychczasowa próba skończyła się zupełną klapą. A zdjęcie mogę przemalować nawet dość dokładnie, chociaż będzie to wymagało trochę czasu. To jest dużo prostrze - ale tak jak mówisz - wymaga mniej myślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe..:P dobry jestes :D

 

 

A to dzisiejszy olowkeczek z 30 min A4 niestety tylko ;/ nie mam dechy na sztaluge by postawic i kartek ;/ ..

Pierw, jak zawsze byly szkielecik, potem miescie i na koncu to :)

0f3b61c8.jpg

 

Cosik przy cieniowaniu sie opslo z jego lewa reka, poprawi sie na kompie, tak samo stopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kreska w ołówku. Mogłeś tylko bardziej przykadrować od dołu. Odnośnie paniii z japoniii. IMO wolę kolor ale trodniej widza zadowolić =]. Popraw jej zderzaki (lewy, kimono sie zachowuje jakby nic pod nim nie było)i szyję, nie ma jej napiętej więc "schowaj" lekko ścięgna po bokach. Gdybyś w końcowej wersji chciał odbić obrazek poziomo to pamiętaj że kobiety zdaje się powinny "zakładać" prawą stronę kimona (czy marynarki) na lewą. =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne nogi tego narysowanego pana, ale reszta postawy wymaga trochę poprawy.

Cityscape ciekawy, fajnie kolorystycznie to skomponowałeś, aż szkoda że nie przedstawia to niczego konkretniejszego, ale to pewnie dlatego że potraktowałeś to jako ćwiczenie? Napisy to losowo powklejane znaki z innych języków, czy może przetłumaczone jakieś przysłowia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie ma co opowiadac tam trzeba pojechac. Wprawdzie z organizacja pola namiotowego przesadzili, bo czekalem 6h na blet i wejscie na pole, ale kocenrty i imprezki zrekompensowaly wszystko. Na 2 scenie z 3 typek z UK wymiotl wszytko, genialnie prowadzil impreze. Wprawdzie ja na zespolach reggae sie nie znamaz tak, ale JAM i UK zespoly wymiotly wszystkich, no i VaVa Mufin jeszcze ;D

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś nad jakimś latającym autem?

Photoshopowe "poruszenie" na tło, i jakiś pojazd z dynamiczną sylwetką.

Myślę, że lepiej by wyglądało to w stylu cyberpunk, niż steampunk,

oraz z taką jak wcześniej, ciepłą kolorystyką.

 

No, zrób to jak trzeba, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUZA werjsa, olowki B2 i 2H no i 5-6 godzin roboty. Porobilbym to dluzej, ale to miala byc mala odskocznia od tabletu. POgubilem sie z kreskowaniem w tle szczegolnie, miesnie znowu jakos nie teges wyszly, a te bialy plamy to pozostalosci po tasmie klejacej, ktora podtrzymywala papier na sztaludze :D

 

PS3. Wzialem to na kompa, zoriblem lustrzanke i widze teraz, ze on krzywy !!! jest diabelnie ;/ , klapa;/

 

4cf4152f.jpg

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie nie znam, ale zdaje mi sie ze perspektywa jest troche nie taka jak ma byc, a przynajmniej sprawia takie wrazenie. Ogolnie fajny pomysl, ale mogl bys podzialac troche color dodgem, soft czy hard lightem, zeby dodac zycia tym wszystkim elementom, ktore docelowo maja lsnic i blyszczec.

 

Wiem, jak to nie chce sie czasem odgrzewac starych kotletow,ale zacisnij zeby i skonczja, bo na prawde fajna praca o/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ze poszedlem na architekture...kupe szkicuje, malowanie poszlo w odstawke :P

 

to pierwsze to 5-10 min cwiczenie na kolor i anatomie

 

jutro dam wiecej , w sumie na update czeka ponad 50 szkicow i prac na tablecie :D

 

Co do celu to lepiej malowac, cwiczyc kolor, kompozycje, warsztat i wkuwac anatomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice - podziwiam. Ale liść Ci się należy że taka low res =]. Mam pytanie offtopowo-hardwareowe. Jak skanujesz ołóweczki to mocno je potem podkręcasz w PS-sie? Pytam bo mój sprzęt chyba już nie czyta kresek o słabym nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności