Skocz do zawartości

TEczka 2d: IN FLaamess


Rekomendowane odpowiedzi

WIP na CAB...sie zaczely wakacje, wiec troszke musze przykoksic w DP. Bo juz w sumie pol roku mam przerwe. ^^

 

4755095792_aa2fb4bf8e_b.jpg

 

szybki kolor ( mentosik8 mial podobne odcienie, sciagnalem od niego ) ^^

 

4755095015_70e3daaf42_b.jpg

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dziwny dizajn tego wiekeszego obiekt, ale na tym polu specem nie jestem. przydaloby sie troche chlodu w tle ktoryby zasugerowal dalsze plany,

jeżdziec jet jakis taki sztucznie monochromatyczny, przydalyby sie mu jakies kolory i ogolnie malo przypomina ludzka istote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT77 zniknałem i nic nie robiłem, czasem coś namalowałem, ale zżadko. Załuje tego, ale niestety,albo stety- życie nie pozwoliło mi przeznaczyć więcej czasu na ćwiczenia.

No, ale postaram się nadrobić, przerwa daje ogrom luzu, nowych pomysłów i podejścia.

 

Od Listopada szykuje się kolejna przerwa w malowaniu na pół roku ^^ nie chwaląc się , syn się urodzi i trzeba będzię pogodzić prace, uczelnie i wychowywanie xD

 

samborek ty ciśnij DP, jak bedziesz małował jak robisz layout'y to niejeden będzie Ci zazdrościł.

Edytowane przez IN Flaamess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Listopada szykuje się kolejna przerwa w malowaniu na pół roku ^^ nie chwaląc się , syn się urodzi i trzeba będzię pogodzić prace, uczelnie i wychowywanie xD

 

Nie martw się, mała chwila się zawsze znajdzie :) Ja mimo że mam roczne bliźniaki i wracam z pracy często około 20, prawie codziennie znajduję te pół godzinki, czy godzinkę czasu żeby coś pomazać bezsensownego na tablecie albo ołówkiem. Co prawda to co robię Amerykanie nazywają "doodles" i raczej ciężko to wrzucać na jakiekolwiek forum, ale staram się trzymać ołówek czy tablet w gotowości bojowej, nawet jeśli miałoby się to skończyć jedynie rozgrzewką ;) Wiadomo że to strasznie mało, ale lepiej to niż nic. Kwestia najważniejsza to determinacja, bo czasem trzeba walczyć z silnym zmęczeniem.

Pozytywnym aspektem tego jest to że zaczynasz olewać detale, a mam wrażenie że synteza to pierwsza "brama mądrości", którą musi przejść początkujący rysownik czy malarz, że się tak metaforycznie wyrażę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnym aspektem tego jest to że zaczynasz olewać detale, a mam wrażenie że synteza to pierwsza "brama mądrości", którą musi przejść początkujący rysownik czy malarz, że się tak metaforycznie wyrażę :)

 

Mądre słowa.

 

Wracając - ostatni speed bardzo mi się podoba. Ciekawe oświetlenie i paleta (ładny kontrast - barwy zimne/ciepłe). Keep goin'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnym aspektem tego jest to że zaczynasz olewać detale, a mam wrażenie że synteza to pierwsza "brama mądrości", którą musi przejść początkujący rysownik czy malarz, że się tak metaforycznie wyrażę :)

 

Bzdura, to nie zadna brama tylko jakies wielkie pole z zasiekami! :) Chyba ze mowisz o samej swiadomosci istnienia czegos takiego jak synteza, bo umiejetnosc odpowiedniej syntezy to jakis ultimate level w sztuce ocierajacy sie o wiedze tajemna, takie przynajmniej odnosze wrazenie po swoich pierwszych probach zmozenia sie z tym problemem ;) Moze to indywidualna kwestia, ale im bardziej niezdefiniowany ksztalt, tym trudniej mi go oddac, chociaz teoretycznie powinno byc prosciej kiedy np proporcje maja marginalne znaczenie. Ostatnio zlapalem sie na tym, ze nie potrafie narysowac olowkiem drzewa :)

 

IN Flaamess: gratuluje nowego modela :D Dopoki nie nauczy sie chodzic to do rysowania bedzie z pewnoscia znakomity/a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo

obrazek z tymi latajacymi machinami wyglada duzo lepiej,

dizajn kolesia tez dziala na lepsze, chociaz jest troche ubogi =]

dziwnie tylko jakos ten patyk trzyma, chyba musi mu byc niewygodnie =]

i jeszcze te jasne swiatła na powłoce tego duzego szerszenia mogłyby być bardziej precyzyjne, może poprzycinaj je na ostro bo teraz wyglada jakby te elementy na które pada to swiatło były zbudowane z drewna;]

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. coyote jak tam ta szkola w nowym saczu z icecoldem ? Moze kiedys tez pojde na to :)

 

Niestety wiecej 3D niz 2d, ale taki to profil :P

Bywa ciezko nie raz siedzialem od 10 do czarnej nocy, jak duza czesc ludzi tutaj zeby zrobic zadania domowe. Ekipa jest super i to sie liczy, wykladay tez sa spoko, ogolnie dopiero sie rozkreca bo to taki semestr podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice - super! Proste ale dają wiele do myślenia :). Szczególnie drugi mnie się podoba przypomina mi troszkę pracę Omena "Sky Riders".

 

Czarno-białe wykańczanie pracy też fajnie zaczęło Ci wychodzić :}.

Jeżeli chodzi o efekt finalny to wygląda jakbyś strasznie bał się narzucić kolor i zaznaczyć trochę mocniej źródło światła. Może spróbuj zaczynać prace od razu w kolorze?

Moim zdaniem troszkę też za bardzo skupiasz się na niepotrzebnym detalu i spowalniasz pracę (ścięgna mięśni, śrubeczki, itp) lepiej by podziałało gdybyś utrzymywał równe, luzackie tępo rysowania całej pracy tak jak to robisz podczas szkicowania.

 

i jeszcze szybciutka podmalówka czarno-białej wersji... Praca straciła wiele na klimacie ale chodziło mi tu bardziej o kolorki. Masz wiele fajnych swatchów i powinieneś z nich korzystać :}.

 

http://img251.imageshack.us/img251/4787/picture1ei.jpg

 

 

Trochę więcej odwagi i luzu, a będzie zajebiście :]!

 

pozdro i powodzenia :}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEhehe :D genialny over ...

 

Co do koloru. Nakladaniae koloru na BW jest dla mnie czarna magia. Malowanie od razu kolorem wychdzoi mi przy prostych scenach, ja kjest za duzo tego, gubie sie poprostu i wychdzoi kicz. Cwicze szybkie malunki, ale wtedy to jest latwe, zostawia sie wiele niedomowien i jest. Jednak "wykonczyc" mega super tez bym chcial xD

 

 

PS. co do ostatniego szkicu : zdjecie - gorka i chmury...dodaj mecha atakujacego i wychodzi fajne dynamiczne cos. I tak ,nie wstydze sie tego ciagne od kazdego ile sie da. Jesli ktos ma dobre pomysly, to czemu by nie wziac pare ich i zmiksowac, dodac cos do siebie i miec cos swjego :)

 

http://www.digart.pl/zoom/5716751/SomeOneBad.html bw tego z rogami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili...ogolem scena jest troszke inna, na dole jest ziemia, kadr wyzszy. No i co to bylaby za ilustracja bez bohatera rozwalajacego tego mecha, ale to kiedys pokaze jak kiedys skoncze. Narazie taka wersja zubozona.

 

( mowcie jak za ciemne, bo kontrasty mam troszke inne na mac'u ustawione ) :)

 

mechanic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest za ciemne. Generalnie bardzo ładny mech, może spróbuj zagrać innym kolorem jako focus, np czerwone światełko/a na środku "twarzy" zamiast białego. No i źle, że krawędź czoła zlewa się z tłem, daj tam jaśniejszy rim light albo przyciemnij żeby zaznaczyć granicę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś mi kiedyś coś bardzo mądrego, mianowicie, abym używał większych pędzli, krycie 100%. Teraz ja mogę się odwdzięczyć ;P. Weź miękki pędzelek krycie 50% i przejedź tą główkę bo strasznię się odcinają brushe na świetle. No i coś mi nie pasuje ten otwór "pyskowy" (perspektywa? jest krzywy?). Gratuluję głowy (Twojej, nie robota :D), bo masz naprawdę dobre pomysły. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie podobaja te brushe na jego bani u tak ma byc !:P z czasem stanie sie to bardziej poprawne i opanowane i bedzie dobrze wyladac, Chodzi o plamy mi,a nie wyglaskanie tego na smierc ( choc w paru miejscach tak zrobilem :( )

z ta geba, to tak..cos nie gra ;)

 

a tu ta inna wersja co kiedys sie zrobi : )

 

escapecol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności