Skocz do zawartości

Nauka zbrusha - kobieta


Gość ygrek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ygrek

Witam,

 

Od dwóch tygodni bawię się w modelowanie w zbrushu i taką panienę udało mi się wyprodukować jak na załączonych obrazkach. Proszę doświadczonych forumowiczów o wskazówki co poprawić w modelu i jakie kroki poczynić dalej w celu jego udoskonalania

 

Póki co zbieram jeszcze pomysły w co ją ubrać i czy zostawić ten hełm rudych włosów (tak, to nie czapka! :-)

 

Aha, przy ilości poligonów, jaka mam teraz (koło 2,5 mln) mój komp już porządnie się tnie i coraz trudniej wykonywać poprawki, na dodatek zbrush się wywala

blue2jm0.jpg

 

blue3ew1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ogólnie ładnie, ale przyczepiłbym się do:

- przedramię o wiele za krótkie

- bez włosów widać że mózgoczaszka za duża, z włosami jest git ale popracuj jeszcze nad nimi albo zmień całkowicie fryzyrę;)

- pokombinuj trochę z kształtem piersi

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fryzura mi Selwy'm zalatuje:)

http://www.selwy.com/2008/digital-sculpting-reel-2008/

 

Jedziesz, przyłóż się.

 

Jak Ci komp się rozkłada, zrób retopologię jeśli masz kiepski base mesh (pokaż jak możesz).

 

Pozatem nie musisz rzeźbić na zupełnie gładkim modelu, wręcz na zdrowie wychodzi rzeźbienie na niższych poziomach subdiv.

 

EDIT:

przedramie może i za krótkie, ale długość ręki zdaje się być okej, wychodzi na to, że zgięcie w łokciu powinno być nieco wyżej, bo znowu samo ramię wygląda na za długie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ygrek

Witam,

 

Proporcje rąk i czaszki nieco poprawione. Natomiast jeśli chodzi o mesh - już sie pocę na myśl o żmudnej retopologii, ale chyba będzie niezbędna. Oceńcie, doradzcie

 

P.S. Selwy rzeczywiście ściągnął ode mnie pomysł na włosy :-)

 

blue02cw9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ygrek

Dobra, zmniejszam jej jeszcze mózgoczaszkę (już nie bedzie miała tak dużego mózgu jak planowany) i robię retopę. Wrócę wkrótce, gdy będzie co pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności