Skocz do zawartości

Interior: Koncepcja mieszkania 1 sem


macia19

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Widze w ArchiCadzie robione :)

 

1 sem więc masz prawo do błędów ;)

 

Niestety z 96 metrów mogłeś wyciągnąć o wiele więcej. Przede wszystkim skandalicznie mały salon i wielka kuchnia - umiejscowienie sprzętów w kuchni nieergonomiczne.

Kominek w salonie jak w "dworku polskim".

 

Jeśli mogę coś doradzić to:

 

-zmniejsz kuchnie i wywal tą wyspę;

-zamknij kuchnię albo zrób pojedyncze wejście z holu - robienie dwóch wejść w przypadku otwartej kuchni to marnowanie przestrzeni.

-prze aranżuj strefę wejściową: daruj sobie wejście do garderoby z holu a w to miejsce powiększ szafę, wywal szafę po lewej od wejścia. Zwiększysz przestrzeń holu i zrób jedno przestronne wejście do przestrzeni salonu (chyba że zamkniesz kuchnię).

-wywal kominek, wstaw zamiast niego porządne kino domowe;

-jeśli musi już być kominek to daj go w rogu;

-osobiście dałbym większą sofę i zrezygnował z foteli, ew. gdzieś w rogu kącik do czytania z fotelem;

-co do mebli: wpisz sobie w google takie hasła jak: vitra, fotel barcelona, petit comfort

-drzwi z salonu na taras jak do wychodka ;)

 

BTW: 3d nie zgadza się z rzutem ;)

 

Powodzenia z konceptem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w rysunkach architektonicznych ale nawet w języku polskim (jako wyraz obcy :)

http://www.sjp.pl/co/Hall

 

Jak już wprowadzasz strefy to konsekwentnie, z drzwi wejściowych listonosz nie powinien widzieć jak pani domu leci w majtkach do łazienki (choć w sumie osobiście nigdy nie wiedziałem czemu to jest mankament ;)

Edytowane przez peter_muler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wprowadzasz strefy to konsekwentnie, z drzwi wejściowych listonosz nie powinien widzieć jak pani domu leci w majtkach do łazienki (choć w sumie osobiście nigdy nie wiedziałem czemu to jest mankament ;)

 

no dla listonosza napewno. :p nie wiem czy do końca pani domu by się to podobało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh 96m2 mieszkanie dla 2 osób - rozbawiło mnie to do łez :)

 

popraw błędy na które zwrócili uwagę moi poprzednicy, i zmnieść się z tym w 45-52m2 i będzie dobrze (tzn tak jak w rzeczywistości) - to taka ironiczna uwaga do projektowanych mieszkań obecnie we wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności