Skocz do zawartości

Krzywa linia


Zyggmunt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym narysować jakiś kształt, jednak nie chce by rysowały się tylko proste linie, ale bym mógł dowolnie nimi manipulować. Tak jak np. pędzlem w paintcie ;p W jaki sposób to osiągnąć ?

 

P.s. Nie wiem czy dobry dział, ale nie miałem gdzie się poradzić ;/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

lepiej jest rozpocząć z "plejna" łatwiej(jak dla kogo) i szybciej

nurbs curves są pod zakładką create->shapes->nurbs curves i wybierasz.

jeżeli chcesz możesz odrysować kształt "zwykłym" splajnem i na wyznaczone "werteksy" dawać beizer(ppm na wyznaczony "werteks" i beizer)

Edytowane przez indian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może od flakonu perfum - mi on na początku bardzo pomógł.

 

Sądząc po kształcie krzywej, o którą pytał autor wątku można chyba łatwo wywnioskować że to właśnie jest ten tutek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pewne pytanie. Mianowicie w jaki sposób wyrównać tą pokrywkę, aby była równoległa do podstawy, bo w czasie robienia flakonu trochę mi nie wyszło łączenie vertexów i chciałbym to jakoś naprawić.

 

wyrownianie.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra już mam, wielkie dzięki.

 

Ehh jeszcze jedno pytanie ;p

 

Jak widzicie na rysunku poniżej panuje u mnie spory bałagan jeśli chodzi o linie siatki. Czy jest może jakiś sposób aby posortować je na w miarę proste i równomierne bez zmiany kształtu obiektu ?

 

siatka.th.jpg

Edytowane przez Zyggmunt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam powyższe pytanie tzn. jak uporządkować segmenty, aby nie były tak poplątane jak na rysunku, oraz mam drugie pytanie. Mianowicie jak lekko wygładzić kąty pokazane na rysunku. Próbowałem meshsmooth, ale to sprawiało, że cały obiekt zamieniał się w coś bliskiego okręgu. Co zrobić żeby wygładził się tylko ten kąt ?

 

monitors.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności