Skocz do zawartości

Jakie bryle stereoscopowe?


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Chcaiłbym się pobawić stereografią w majce i zastanawiam się jakie do tego kupić okulary

czy anaglifowe czy polaryzacyjne, czy maya w ogóle może stworzyć obraz pod te drugie? :)

Kiedyś czytałem, że Pixar chyba przechodzi na polaryzacyjne, czy takie są lepsze? czy anaglifowe umrą śmeircią naturalną?

 

 

Zastanawiałem się jakie okulatki bedą najlepsze, myślałem o czymś takim

 

f_brle3Dm_4e52ceb.jpg

 

tylko pytanie gdzie takie kupić :P kiedyś były takie na aukcjach allegro za jakieś 50zł ale teraz to znajuję tylko takie szity których wolałbym nie kupować :D

 

f_shitm_60828bc.jpg

 

 

Ktoś ma doświadczenie w generowaniu takich obrazów? Jak wrażenia? :)

Jakieś rady? etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

zeet dzięki za linka, ceny już bardziej znośne ale modele już nie takie ładne :) +

 

Master Kiełbaster a próbowałem tego na prackach Omena i działało :) ale na dłuższą metę to nie da rady bo mi jeszcze tak zostanie :D I nie każdy jest w stanie to zrobić a tak to zakładasz bryle i jedziesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Do polaryzacyjnych chyba trzeba 2 projektorow, ale mozesz sobie tworzyc obrazy pod anaglifowe. Wada jest to ze po 15 min oczy bola, a samo przesuniecie obrazu nie wystarczy bo obrazy beda "migac" i kolorki beda zrypane..

Ale trafilem kiedys na strone maniaka, ktory opracowal wzory na to zeby obraz byl miod malina (modyfikacje kolorow) pod te okularki czerwono-niebieskie :)) (efekt super- jak na polaryzacyjnych)

 

oto link z tutkiem http://www.3dtv.at/Knowhow/AnaglyphComparison_en.aspx

 

btw.. te obrazy zrobione przez tego goscia to najlepsze anaglifowe obrazy jakie widzialem w necie :P ( zauwaz ze niebo niebieskie nie moze byc niebieskie :P )

 

a i kup niebiesko - czerwone bo najwiecej obrazow pod te jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwus :)

a przechodzil przez to ktos od strony ustawiania w maxie ? widzialem troche materialow o tym i to nie jest tak banalne jakby sie wydawalo. jakies skomplikowane rownania tam opisywaly przesuniecia targetow itp. Jestem bardzo zainteresowany tematem. Czy ktos ma info na temat obrazu 3D , ktory jest wyswietlany w niektorych kinach ? Ogolnie sa 4 rodzaje /technologie. Technologia z dwoma projektorami tez sie tam pojawia, ale chybo to nie ona jest obecna w naszych kinach. Na ten rok kalendarzowy jest zapowiedzianie upowszechnienie się tanich , domowych rozwiazn 3D do monitorow.

Bardzo jestem zainteresowany tematem. Odnosnie tych okularow polaryzacyjnych - czy to sa takie okulary przez ktore sie oglada w kinach ?

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki mpta za odpowiedź, tak chyba będzie najlepiej, nie wydawać większej kasy bo może po 20 min mi się odwidzi :)

 

Maya 2009 ma right of the box kamerę do stereoskopowych obrazków nawet te zezowate :)

f_SNAG0001m_5f731dd.jpg

Jeden klik i już masz w realtimie anaglif w viewporcie, ktoś w wątku z newsem o mayi 2009 jakś czas temu mówił, cytuję " jak zobaczylem realtime modelowanie (sam sie tez tym bawilem na party) w stereoskopowych okularach Dolby 3D to mi jaja urwalo :) "

 

Chciałem sprawdzić jak to jest czy urywa czy jednak nie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności