Jump to content

Krzywa z obiektem


mandragora

Recommended Posts

Mam problem z wyginaniem obiektów, próbowałem już niejednymi rodzajami krzywych i za pomocą armature, ale chcę zrobić to za pomocą krzywej i ona źle oddziałowuje na obiekt tak jak widzicie na obrazku. Próbowałem robić krzywe zgodnie z długością obiektu i powyżej tej długości i tak nadal nic dobrego z tego nie wychodziło a Lattice nie jest takie dobre ale jak nie będzie tak jak ja chcę będe musiał posiłkować się Lattice. Co robię źle że tak się dzieje ? Zaznaczony obiekt jest bez oddziaływania krzywej więc widać jak powinien też wyglądać po dodaniu krzywej tak by możliwe było prawidłowe oddziaływanie obiektu.

krzywa.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest mizerek

ja też jakoś z krzywymi blendera jestem na bakier, ale poradziłem sobie wyexportowaniem vectora z ilustratora. Nastepne importujesz vektor i modyfikujesz. u mnie to zdało egzamin. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tylko, że ja nie mam problemu z krzywymi które w blenderze są nawet fajnie opracowane. Tu chodzi o podłączenie tego pod obiekt. Illustratora nie mam i nie zamierzam mieć bo znowu trzeba było się go uczyć a na orginał i tak mnie nie stac więc pozostaje alternatywne darmowe oprogramowanie i zrobienie tego w blenderze.

Link to comment
Share on other sites

ustawiłeś krzywe wyginane i wyginające na 3d curves ?
Możesz szerzej. Zacząłem grzebać w armature i przez to dotarłem do IK nawet fajnie mi idzie, pozostal tylko problem tego, że nie łapie całego obiektu tylko częśc z niego ale dobrze wygina, czyli jak powiększyc obszar oddziaływania kości na obiekt, ale nadal chcę wiedziec jak to prawidłowo zrobic za pomocą curve.
Link to comment
Share on other sites

mandragora, rozumiem, że te fikuśne kształty które masz zrobione to krzywe ?

co do armature, to zmień sobie tryb wyświetlania kości na envelope i jak zaznaczysz "stawy" możesz je skalować (klawisz 's') tak żeby obejmowały ci większy obszar. Dodatkowo zwiększ segments w kościach, żeby uzyskać płynniejsze przejścia, podobne do tego jakbyś modyfikował przy użyciu krzywej

Edited by sanki
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy