Skocz do zawartości

Animacja 2.5d


Magic Pro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Naprawde trudno mi sie powstrzymac przed ironizowaniem.... bardzo..... hhhrmrmmmff....

 

;)

 

To sie nazywa kompozycja. Zebys chociaz dobrze wyszparowal te brame... :>

 

Nie chcę podważać twojej ogromnej wiedzy w tej dziecinie..... więc ustalmy że masz racje :D .....

 

making of.... dodam pewnie jutro albo pojutrze... i wyjaśnię o co chodzi :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za komentarze i wsparcie. Oby tak dalej :)

 

Mały Making of

 

oryginalne zdjęcie:

 

2001111912512opl.th.jpg

 

edycja w photoshop- wycinasz poszczególne obiekty tworząc : pierwszy plan, drugi, i tło. (oczywiście w zależności od zdjęcia :))

 

37395698.th.jpg

 

robimy poprawki i powiększanie warstwy przez klonowanie

 

 

73009563.th.jpg

 

 

przenosimy projekt to after effects, ustawiamy wszystko na swoim miejscu w przestrzeni "z" (3d layers)

 

58552714.th.jpg

 

ustawiamy krótki ruch kamerki oczywiście w taki sposób aby było spójne i nie pokazywało niedostatków naszej pracy :))

 

PO CO TO KOMU?

 

Bardzo często w filmach stosuje się takie rozwiązanie z prostych przyczyn. Jest to o wiele prostsze niż nagranie materiału w rzeczywistości oraz gdy deadline zbliża się nie ubłagalnie. Zrobienie krótkiej sekwencji zajmuje od kilkunastu minut do kilku godzin, ale mimo tego jest to znacznie krócej niż, zorganizowanie ekipy, wysłanie na 2 koniec świata żeby zrobić kilku sekundowe ujęcie wprowadzające do jakiegoś wątku albo sceny bo reżyser albo producent uzna że tak będzie lepiej ------ w ten sam sposób stosuje się 3d Extension set.

 

 

Mam nadzieje że to was usatysfakcjonuje a wykonanie .... zawsze można wszystko zrobić lepiej :)) .... no i ta kompresja jest nieubłagalna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to co piszecie to prawda czy drwina ....? Może ktoś znajdzie się odważny i powie mi co o tym myśli i jak poprawić jakieś nie dostatki, bo jak tylko się zemnie śmiejecie to sami z siebie robicie pośmiewisko... a jak lepsi jesteście to powiedzcie jak co naprawić w tym. A nick to po prostu nick lol co ma wspólnego z twórczością?

 

Moja opinia śmiejecie się z tego co zrobiłem... bo Wy to jesteście doświadczeni profesjonaliści pracujący dla największych i najlepszych firm w tej branży a wasze dokonania są niesamowite.... chodzące legendy z was. :) Więc słucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic Pro- osobiście lepiej bym to wszystko przełknął (czy znam te techniki czy nie) gdybyś po pierwsze: wrzuciił to do tutoriali; po drugie nie pisał broczącym krwiście gigantycznym fontem (grafik zazwyczaj oczy ma w miarę ok) i pisał nieco skromniejszym tonem. tak czy siak może się komuś przydać ale forma jest nie teges;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic Pro - z tym making-of'em to żartowałem - przyznaję się... ale podobnie jak Tomek Kosiorek - osobiście uważam że "źle zacząłeś"... myślę że gdybyś wchodząc na to forum, najpierw zapoznał się z jego ZAWARTOŚCIĄ... łatwiej zrozumiałbyś że takie animacyjne-próby (które wyszły Ci nawet OK.) nie zrobią tu wrażenia...

 

Nie powinieneś się Gniewać na Userów za Tą Odrobinę Ironii... przyjmij to z UŚMIECHEM... - przynajmniej jesteś już znany...

 

Nie daj się ponieść dumie i Dawaj Z Koksem do przodu... teraz musisz czymś "nas" zaskoczyć :P... komisja czeka..:D

 

Pozdrawiam.

 

P.S. W blogu podajesz linka do VideoCopilot - radzę przestudiować Wszystkie tutoriale tam zawarte, bo większość animatorów Tutaj piszących już dawno je przerobiła... - piszę to jako szczerą radę, która - jestem pewien - pomoże Ci zdystansować się do swoich prac, i poddać się krytyce... (bo wyszedłeś zapewne początkowo z założenia że to co pokazałeś - jest świetne.).

P.S.II. Życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... zapomniałem hasła do profilu a jak w końcu sobie przypomniałem to napiszę coś :)

 

Szału nie ma :D takie rzeczy to się robi po 5 minutach w After effectsie nie mając wcześniej z nim kontaktu. nic tu nie ma. zwykłe "keyowanie" skali i maski. no ale jak na początek...

 

polecam Video Copilot również. Na początek są rewelacyjne. Jak już się podłapie wszystko co Andrew wyczynia to już później samemu można cuda robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności