Skocz do zawartości

Scena 3D: 'Guardians'


Tereh90

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem na forum pewną pracę z użyciem Vue pdt ekspedycja* chyba i to mnie troszke zainspirowało ;p

W moim przypadku nie chciałem by Vue zdominowało moja scene wiec uzyłem ja tylko w wypadku roślinnosci. Reszta to max do siatek i do renderu( troche zwariowałem i preexportowałem całość ;p do maxa troszke cieło, a czasami max mi padał wiec postanowilem zrobic to layerowo czyli teren na 2 i 3 planie to layery wyrenderowane oddzielnie a wszystko przez drzewa ktore maja niesamowicie duzo poly. Potem jeszcze rendering w Vray) photoshop do wykonczenia nieba i ogolnej atmosfery i zbrush do terenu ( w sumie mozna było odrazu w Vue ale jak juz mówiłem mottem tej pracy było zbytnie nieangażowanie Vue.

 

Nie jest to jeszcze finałowa wersja. Chce dodac troche budynkow, świateł do całej scenerii by obraz byl troche ciekawszy. Te krzywe drzewo na koncu poprawie, wypadek przy pracy ;p

 

Scene nazwałem Guardians czyli strażnicy a w głownej roli te 2 stateczki pilnujace spokoju ;p

 

Prosze o opinnie i ewentualne rady

 

Tak naprawde jest to moja 1 praca tego typu ale staram sie :D

 

jqmdea.jpg

Edytowane przez Tereh90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ode mnie ( nie musisz słuchać ,moge nie mieć racji możesz chcieć co innego :) )

ciekawe podejście do tematu ,pokazanie pojazdu od tyłu :D

chyba że to co sie świeci to nie silnik

złe podejście do motion blura ,innymi słowy za duży ,przy stilu lepiej by już tło częściowo zblurować np dof dobrze ustawiony..

chyba że chcesz nam w tej chwili pokazać to drzewko sterczące

ładne niebo chmurki ,co do zieleni to większy render by sie przydał ,żeby detal ujżeć (albo oversampling)

edit: albo doświetl troche bardziej

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nastawiłem się na filmowa jakosc. ;p Chciałem zeby scena wygladała jak urwana z filmu. Nie wiem czy jest sens pokazywac wiecej detalu rosinnosci bo scena i tak jest zbyt ciemna byc cos tam ujzeć i moim zdaniem nadaje to scenie pewnego klimatu.

 

Choć nie wykluczam jeszcze niczego bo jeszcze nie skonczyłem :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyjemne, wygląda, tak jak pisałeś, na kadr z filmu. Kojarzy mi się ze Star Wars, bodajże dorobiona scena z new hope - wylot z bazy na finałową bitwę, albo miasto w chmurach z Imperium;) Jak na mój gust trochę za bardzo rozmyte te stateczki. Aż się prosi, żeby ten przelot zobaczyć w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas krążę z pomysłem co by zmienić i co dodać...

Jak wpadne na jakis ciekawszy pomysł to pokaze go w następnym updacie ;p

 

Jak narazie dałem jednego ze srażników w stanie spoczynku, zmieniłem pozycje 2 innych statkow i poprawiłem pare błedów.

 

Czekam na pomysły

a3iidl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i poprawiłeś parę, za to kompozycja jest teraz fatalna... Spoczynkowy strażnik od razu wywala oko poza obrazek. Na tym przykładzie widać doskonale po co robi się szkic (nawet bardzo prosty) i kompozycję zamyka się na tym właśnie etapie. Ty zrobiłeś scenkę do której próbujesz wpakować dodatkowe elementy, ale nie bardzo się to udaje. Skałka na której osiadł Guardian skutecznie rozwali Ci całą pracę. Powinna być niższa i bardziej na prawo (chyba że wsadzisz coś przed nią) . Linia horyzontu jest nieco za nisko. Lekkie doświetlenie od frontu też by scence nie zaszkodziło.

Edytowane przez Hynol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności