Skocz do zawartości

Rekomendacje pozleceniowe


RK

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem że skoro od czasu do czasu pracujemy ze sobą w różnych konfiguracjach i różnie się ta współpraca układa to może warto od czasu do czasu po skończeniu tego czy innego projektu podsumować co i jak. O ile pisanie o tym kto kogo i jak wydymał jest powszechne, o tyle dużo trudniej spotkać opinie o tym kogo warto polecić i do jakich zleceń- a tego rodzaju informacja bywa ważniejsza niż ta pierwsza. Jeśli pomysł (jak wiele moich) do d... albo duplikuje już istniejący wątek który przegapiłem, proszę moderację o usunięcie.

 

Mi przydarzyło się ostatnio pracować z naprawdę fatalnym zleceniodawcą- oceanarium gdzieś daleko za morzem (nazwy nie ma sensu wymieniać). Najpierw zaklepali termin i team, potem czekali miesiąc a wreszcie wszystko było potrzebne "na wczoraj" a kasy brakowało i trzeba się było o nią kłócić prawie z nożem w ręku.

 

Do zrobienia było modelowanie, animacja dwu cartoonowych ryb, lip synch do dźwięku i rendering. Pomagał mi w tym (czy raczej: odwalał całą czarną robotę od strony 3d- ja zajmowałem się zdobywaniem kasy i kłótniami z klientem) Ttaaddeekk i z czystym sumieniem polecam go wszystkim- wszystko zrobione na czas i fachowo, dobra atmosfera (co pomagało przy niełatwych w sumie rozmowach o pieniądzach i terminach) i dobry kontakt. Nieprzesadnie tanio, ale jakość pracy warta każdej złotówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hm, pomysl czarnej listy byl juz wiele razy i nie przejdzie z powodu zalozen odgornych.

Pomyslu bialej listy jeszcze chyba nie bylo, wg mnie swietna rzecz i jestem za. Mam nadzieje ze wladze odgorne nie maja nic przeciwko czemus takiemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle sredni pomysl, ze jesli ktos mial zle doswiadczenie z kims wpisanym tu na "biala liste" to nie moze dla rownowagi wtracic swoich kilku gorszy, bo czarna lista jest zabroniona. Nie zebym mial jakies zle doswiadczenia z Ttaaddkkiieemm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że taka lista w prosty sposób może przerodzić się w coś kompletnie odwrotnego. Ja tylko przypominam, że nie wymieniamy nazw firm i nie podajemy danych osobowych.

 

Podobnie jak Tomek myślę, że jeśli ktoś również współpracował z kimś i akurat z jakiś względów współpraca mu się nie układała może chcieć tutaj coś napisać. A wtedy podobny wątek już jest w tym dziale.

 

No i jest możliwość przecież trochę oszukania czytelników serwisu - myślę, tutaj o czymś co kiedyś działo się na allegro - po koleżeńskie wystawianie sobie komentarzy. Nie żebym również negocował cokolwiek, to apropo ogólnego pomysłu. Takie uwagi mi się nasunęły.

 

Nie wiem czy nie bardziej wartościowe jest przekazanie takiej osobie z która się współpracowało rekomendacji na piśmie, w takiej formie w jakiej mógłby je pokazać swoim przyszłym zleceniodawcą.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie- to trochę takie wahania jak "a może się z nią nie ożenię bo potem mnie zdradzi albo umrze i się załamię nerwowo". Może tak- może wątek pójdzie w krzaki. Czasem sie zdarza- trudno. Może zdarzą się pykówki czy mazanie błotem- też możliwe ale jako wypowiedzi nie na temat po prostu podlegają kasacji- tyle.

 

Co do rekomendacji i "handlu" nimi: dla mnie (zdanie czysto prywatne) jeśli Józek94 poleci Wieśka95 będzie to miało inną wagę, niż kiedy tego samego Wieśka95 poleci Leander czy inny Baggins.

 

Co do rekomendacji na piśmie- moim zdaniem rzecz oczywiście miła ale mało przydatna. Kiedy szukam kogoś do zlecenia rzadko zdarza się żebym ruszał sie z domu. Wchodzę na jedno czy drugie forum, patrzę na prace albo pytam znajomych na zasadzie "potrzebuję człowieka do... , czy znacie kogoś solidnego"- tyle. TO czy ktoś ma papierki czy nie... naprawdę komuś chce się sprawdzać takie rzeczy ? Pytam zupełnie niezłośliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym pismem, tak troche obrazowo to miało byc, chodziło coś co można wstawić na swojej stronie, ale faktycznie nie wszyscy mają strony na których jest miejsce na takie coś.

 

Tak jak napisałeś. Ja tylko chciałem przypomnieć dwie podstawowe zasady. Jeśli pojawi sie post - "tego nie polecamy" i nie w temacie - usuwamy, w razie czego raportujcie report.gif

 

A apropo handlu komentarzami: po części się zgadzam, pomocne to może być dla użytkowników z większym stażem na forum, osoba czytająca forum niekoniecznie musi znać któregoś z użytkowników wypowiadającego się w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oceniać Tą inicjatywę... dopóki nie pojawią się pierwsze jej owoce - miejmy nadzieję że nie będą/nie byłyby przegnite.

Niby wszystko pięknie, ale Adek ma rację - ryzyko stoczenia się wątku jest duże a straty Tym spowodowane mogą być dla "konkretnych ludzi" wielkie. Bo przecież wpisując kogoś na Białą Listę, wystarczy zakwestionować taki głos i samoistnie powstaje Czarna Lista.

Jeszcze tylko kwestia Przydatności - po co te informacje miałyby znajdować się na Forum Publicznym... żeby wszyscy mogli wzdychać "jaki to 'Bolek1990' jest profesjolalny"..? Jeśli ktoś rozpatruje współpracę i potrzebuje info. żeby podjąć decyzję - to zasięga języka chyba.. no nie.?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też to się troszkę dziwne wydaje: wiadomo mi choćby, że są osoby którym się dobrze współpracuje bo się znają i zwyczajnie dzięki temu dogadują. Nie znaczy to z automatu, że z kimś kto tu będzie szukał też mu dobrze pójdzie. Z wielu względów nie zawsze zamierzonych może i pewnie będzie to niemiarodajny obraz współpracy. Jest dział ofert- można ją tam zamieścić bądź spytać. Taki dział jaki tu proponujecie będzie troszkę takim dworkiem dla nie-wszystkich i ta reszta będzie częściowo wykluczona nie zawsze z przyczyn które właśnie tu są ważne.

EDIT: poza tym w pewnym momencie powstanie obieg zamknięty i tak czy siak zaczną ze sobą współpracować osoby tu wymieniane a lista dodawanych się przestanie rozszerzać

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jakkolwiek Biała Lista jst czymś pożądanym, to dla zwykłej sprawiedliwości musiałaby powstać i Czarna Lista, której nie chcemy. Nie mamy tu, na forum opcji gwiazdek, jak na Allegro, z komentarzami kupujących. Poza tym ten system, nawet, gdyby go wprowadzić w podobnej formie, byłby narażony na bardzo subiektywne opinie klientów, którzy - jak wszyscy wiemy - bywają humorzaści i najczęściej nie mają pojęcia o naszej pracy, przez co dowolna panna Kicia, która pomiedzy jedną kawką dla szefa, a szóstym namalowanym krzywo kwiatkiem na paznokciu, może nam obrobić trwale tyłek tylko dlatego, że nie byliśmy w jej typie, niezależnie od jakości wykonanej pracy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]ten system,[...]byłby narażony na bardzo subiektywne opinie klientów[...]

 

To raczej normalne że jeśli "ocenia" jednostka - to ocena jest subiektywna - myślę że to właśnie o to chodzi. Każda taka ocena składa się na większą Ocenę - powiedzmy "obiektywną" (która nie zawsze może być zadowalająca) - każdy z nas pamięta czasy szkoły - jak oceny cząstkowe wpływają na ocenę końcową... (miałeś '6' z jednego sprawdzianu, a na koniec i tak '4-' .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej normalne że jeśli "ocenia" jednostka - to ocena jest subiektywna - myślę że to właśnie o to chodzi. Każda taka ocena składa się na większą Ocenę - powiedzmy "obiektywną" (która nie zawsze może być zadowalająca) - każdy z nas pamięta czasy szkoły - jak oceny cząstkowe wpływają na ocenę końcową... (miałeś '6' z jednego sprawdzianu, a na koniec i tak '4-' .. :)

Tak ja pamiętam czasy np. ogólniaka i masz rację jednak większość moich ocen wynikała z tego, że byłem mocno nielubiany:) Np. miałem- wiek niewinności- irokeza:D Także oceny cząstkowe jak i ich wynikowość mogą być mocno "subiektywne" z róznych nie zawsze w pracy istotnych wzgledów.

EDIT: z przedmiotów których wykładowcy mnie lubili np. biologia- miałem dobre oceny. Jak zostałem zmuszony z powodów przywołanych tu jako subiektywne do zmiany szkoły o dziwo oceny się zmieniły a ja nie miałem nadzwyczajnych problemów z późniejszą edukacja- studium jedno drugie (arch i inne związane z grafą i plastyką), chwilowo architektura.

Edytowane przez Tomek Kosiorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności