Skocz do zawartości

[3ds Max 2008] Jak najłatwiej zrobić znak USB na wtyczce (splines?)


Masło

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam problem.

Mam do zrobienia model wtyki USB. Chciałem zrobić na niej taki wklęsły znak USB. Mam gotowego blueprinta całej wtyki (znaku też). I czym to najlepiej zrobić? Coś typu splines => planes => łączyć za pomocą vertexów w jedno, czy może: wzór znaku USB => na nim zrobić to z elementów (kilku planesów) => połączyć w jedno. Dalej sobie poradzę.

Głównie moje metody nie są trudne, ale szukam nowych metod, sposobów, jak na (chwila zwątpienia) inteligentną istotę przystało. ^^

 

P.S.: Myślę, że screeny są zbędne, gdyż model USBka nie jest tak skomplikowany. Chodzi głównie o najlepszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nieźle Muminek nieźle :P Logo na USBku to sam modelowałeś czy za pomocą splines, potem splines w poly i bevel?

 

[EDIT]

 

Ciekawi mnie tudzież Muminku, jak zrobiłeś te chropowate powierzchnie... Ujawnisz swój kunszt? :]

Edytowane przez Masło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to kaszanka w siatce.

Ghird trochę podziałów aby był w kwadraciki. Zaznaczamy wszystkie poly kopiujemy ale taką specjalna opcja aby poly były oddzielnie a nie jedną równą powierzchnią.

 

Skalujemy je i otrzymujemy powierzchnię z kolcami .

Splusować (smoth) czy dobrze wygląda . Potem robimy wykrojnik w kształcie owala i wycinamy z siatki to co nam potrzeba. Kopiujemy zewnętrzne krawędzie i przeciągamy je w dół.

Dzielimy powstałe pionowe edges na pół , powstały nowy edge po obwodzie podciągamy w górę , zeby nam się krawędź nie gubiła ani nie robiła innych głupich rzeczy :D.

 

Logo usb jest proste

dwa cylindry

2 cube (jeden zrobiony w trójkąt.)

 

Najpierw zrobiłem połączeni trójkąt cylinder , a potem od np od drugiego cylindra kopiuje bok przesuwam kopiuje przesuwam obracam etc aż dojdzie tam gdzie trzeba i łącze to z resztą.

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności