Skocz do zawartości

[NIPW2D] Bóg


CzAk1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Tematem mojej pracy bedzie sam Bóg, czyli istota, która jest ludziom tak potrzebna od samego początku, która stanowi chyba najwiekszą zagadkę ludzkości, i którą ludzie tak usilnie chcą doścignąć. Nie wiadomo ostatecznie...czy jest...czy Go nie ma. Wszystko jest jedynie kwestią wiary. A gdyby Był? A gdyby można było go stworzyć? Ziścić niezrealizowaną ideę całej ludzkości.

 

W swojej pracy chcę zmierzyć się z Tą postacią. Pomysł wpadł mi do głowy w czasie jednej z Wielkanocnych Mszy ;) Nastepnie przypomniałem sobie także Anime "Ergo Proxy" oraz występujący tam "Projekt Proxy", który miał na celu stworzenie sztuczynych bogów mających na celu zaopiekowac się zniszczoną Ziemią.

 

Dokładny opis pracy i koncepty pojawią sie wkrótce.

 

Oczywiście praca nie ma na celu obrażanie niczyich uczuć religijnych. Nie neguję także podstaw wiary jakimi jest istnienie Boga, ani nie chcę konfrontować z wyobrażeniami Boga zamieszczonymi w Świętych Księgach. Praca będzie oparta na wolnej twórczości artystycznej i postaram się stronić od obrazoburczości.

 

[+]

Mała Aktualizacja

Narazie wrzucam jakiś obrazeczek na ikonke przedstawiający oko mojego boga (z małej literki ofkorz w tym przypadku) i i już małą pojarę z wyglądu mojego bożka. Więcej dopisze jutro.

 

godo.th.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez CzAk1
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mała Aktualizacja z Mojej strony.

Pomyślałem, że pokarze o co mi chodzi ;) Więc trzasnełem taki szkic. Jeszcze sie pogubiłem w perspektywie...i we wszystkim w sumie o_O ale przy szkicu to bez znaczenia.

 

C&C Welcome.

dsc00288kopia.jpg

 

Sorry za jakość ale to foto z komórki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie byłem ciekaw czy takie zapytanie się pojawi.

Głównie odpowiedź jest w historii, którą chce zawrzeć w tej pracy.

Ogólnie to jest "ludzki" bóg: Stworzony przez ludzi...z człowieka. Nie chciałem wzorowac się "Biblijnym" wzorem...brodatego faceta w chmurach.

W pracy chce pokazać właśnie ten moment stworzenia. Ale dokładnie wszystko jeszcze opisze...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze...

Spoko loko. Też się obawiałem czy to nie balansowanie na granicy zgodności z tematem ale skoro nikt tego nie wywalił...to chyba da rade ;)

Ogólnie chodzi mi o boga stworzonego przez człowieka. Nie chce tworzyć ilustracji na podstawie Biblii czy coś. Chce pokazać scene stworzenia boga przez ludzi. W końcu ludzie zawsze chcieli mieć jakiegoś boga...a nawet niektórzy bawią sie w niego bo chcieliby nim być.

Miałem zapodać jakiegoś update wczoraj...ale będziecie musieli poczekać do weekendu. o_O

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności