Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Bugatti Veyron


łObóz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem początkującym w Maxie. Mam za sobą parę tutoriali i prostych scenek. Ostatnio (jakiś miesiąc temu :)) wpadłem na pomysł zrobienia scenki z Bugatti Veyronem. Postanowiłem sobie że zrobię ten model w pełni sam i bez korzystania z żadnych tutoriali. Nie miałem pojęcia o modelowaniu samochodu i wszystko robiłem na "czuja". Po około 2 tygodniach zmagań z modelem zacząłem bawić się materiałami i tu zaczęły się schody, dlatego wkońcu musiałem zajżeć do googli i tam poszukać odpowiedzi :) Jak już wszystko nałożyłem to zrobiłem sobie taki próbny renderek no i efekt nie dokońca mnie zadowolił ;)

Kompletnie nie mam pojęcia jak to oświetlić, co pewnie też ma wpływ na wygląd modelu. I denerwuje mnie już to że karoserja odbija tylko ten szary kolor tła, przydałoby się go postawić w jakiejś ciekawszej scenerii, co mam zamiar zrobić w niedługim czasie.

Liczę na jakieś rady od Was i pomoc, no i krytykę oczywiście, bo mam zamiar w pełni skończyć tą scenkę :)

 

Na dole parę renderków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proszę siatka, wiem masakra...

 

Co do HDRI to czytałem coś, ale nie wiem jak się tego używa, zobaczę potem, ale dzięki :)

 

BTW. nie chodzi mi tylko o światła i materiały, tylko ogólnie o całą scenkę. Model nie jest skończony i liczę na podpowiedzi co do całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta siatka jest za gęsta :o

Przepis na HDRI:

1. Znajdź jakąś w google

2.Pobierz ją.

3.Włącz maxa i swoją scenę.

4.Wciśnij 8 i wrzuć ją do enivorment

5 Otwórz Material Editor.

6. Przeciągnij hdr z enivorment do wolnego slotu material editorze i ustaw coordinates na spherical.

7. Trochę niżej w ME możesz ustawić jej jasność i kontrast za pomocą output i RGB contrast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spieszylo Ci sie troszke cio ;]

mozesz odjac jeszcze sporo szczegolu z siatki ,bedzie ladniej i szybciej ,chociazby miejsce na styku bocznej szyby/dachu i przedniej szyby {slupek}

strasznie tam namieszales niepotrzebnie , ale jestes na bardzo dobrej drodze imo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Poprawiłem przedni "grill" i tył. Zmieniłem kolor... Dodałem tylne światła. HDRI też dodałem tylko znowu mi się dziwnie odbija, tylko na czarnym, a na niebieskim już nie. Wsadziłem też skylight na górę i wydłużył mi się render o około 2 minuty... -- To jedyna zmiana jaką zauważyłem :) Acha na chromie nie widać tego HDRI, a powinno?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra taki up... już to mnie bardziej zadowala. Btw. Dlaczego te zapisane rendery wychodzą ciemniejsze niż w oknie maxa? A wracając do tematu i problemu oświetlenia to dałem System Daylight i nie wiem jak oświetlić te miejsca ciemne-- przy drzwiach. Dobra czekam na komenty, bo naprawdę dochodzę do wniosku że jak na razie mi się to podoba :D , ale zmieniłbym tak żeby nabrało to to kolorów :) Wzorowałem się na tym i chce dążyć do takiego efektu :) : http://img.wallpaperstock.net:81/bugatti-veyron-back-wallpapers_1576_1024x768.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale chyba mi się wydaję, że felgi są za cienkie. Jak nie robisz środka samochodu, to najlepiej przyciemnij szyby, żeby nic nie było widać co jest w środku, ew. ~5% przezroczystości. Nie podoba mi się ten szary materiał (na drzwiach itd.) chyba w ogóle nie ma reflectiona. Nie podoba mi się jeszcze dolne połączenie drzwi - pod koniec takie wygładzone, a tam ma być równa szpara. Radzę Ci najpierw dobrze poprawić model, a później brać się za materiał i otoczenie. Jeśli chodzi o oświetlenie, to Ci nie pomogę, bo na metalu się nie znam xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolejny up :P Nie miałem za bardzo czasu, także dopiero teraz wrzucam... Poprawiłem materiały szyb, karoserii- dzięki Hooch, sam bym tego nie znalazł ;) - co najważniejsze zmieniłem oświetlenie i Eros, tak jak mówiłeś nie miałem włączonego FG. Tak samo ustawiłem na 7 bo przy innych dawało jakieś dziwne kolory. Dodałem 2 mr Area Omni i coś tam pomogło :) (Ustawienie świateł mam jak na screenie poniżej, może ktoś coś podpowie:)).

Blomd, co do modelu to chce go skończyć, czyli środek, wydech i poprawić tę szparę :P, a także felgi... Eee tzn. felgi chyba zrobię od początku :D. Scenkę zacząłem tylko dlatego że robienie samego samochodu powoli mnie wkurzało :)

Aha Kotisded ta siatka którą pokazałem jest bez ts ]:-> :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdziłem z tymi światłami, ale nie działa... Ustawiłem daylight na 1, a omni od 1,5 do 2, jeździłem w dół i w górę i nic. Nie wiem co dalej, może jest jakaś opcja do odhaczenia? Prosiłbym o w miarę szybkie podpowiedzi :), bo na jutro mam to zanieść do szkoły.

 

PS Kacper dzięki wielkie za ten zbiór, dziś go już nie użyje, ale na pewno się tym pobawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności