Skocz do zawartości

Problem: Animacja/film na top


Trybal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 

Chciałbym zrobić na top krótki film/animację. Taki trwający 3-4 sekundy przy odpaleniu strony a potem zamieniający się w obrazek. Wiele osób mówi mi, że się nie opłaca albo, że się w ogóle nie da zamieścić na top obrazu w formacie avi. No ja nie wiem bo się kompletnie na tym nie znam więc dlatego się zwracam do Was. Co o tym sądzicie? Każdy mi doradza flasha no ale we flashu nie uzyskam realizmu ani nie przedstawię obiektu obracającego się wokół własnej osi. Co Wy o tym sądzicie? ;> Może jakaś inna technika. No coś takiego sobie ubzdurałem i chciałbym to zrobić. No ale jak się okaże, że się nie da to zostanę tylko przy samym zdjęciu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja bym to robił tak: obiekt realistyczny animowałbym do klatek, klatki do aftera a tam złożył flasha na intro, lub te części które wymagają sporej animacji.

Sam myśle małym intrem do folia i chyba w taki sposób to zrobię, no i zawsze możesz dodać przycisk "skip intro" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpta pewnie, że się da;)

 

Ok... Tak to mniej więcej sobie wyobrażałem :) Ale co rozumiesz przez "tam złożył flasha na intro"? :D
Chodziło mi o to ze nawet jak mam animacje wyeksportowaną do klatek (najlepiej z kanałem alfa) czy jak woli mpta video to całą animacje wole zrobić w afterze i wygenerować flv. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moim zdaniem najciekawsze są animacje w całości we flashu sklecone, poprostu dla mnie osobiście to bardziej pasuje do internetu bo jak widze kolejny wspaniały obiekt 3d "kula ziemska" i tak skompresowany do 30% i ładujacy sie zbędnie długo to mnie odżuca...

 

niemniej jednak jesli jednak sie zdecydujesz to może taki tutorial pomoże

 

http://gotoandlearn.com/

 

na saaaamym dole tutoriale o flv we flashu, moze to nie do konca to na czym Ci zależy ale skoro zupełnie sie na tym nie znasz to dużo powinno wyjaśnić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki polon świetne tuty, leci rep:) Popróbowałem trochę i okazuje się, że jest to dziecinnie proste :) Zrobię odpowiednie top i wkrótce Wam pokażę efekt :) Mógłby mi jeszcze ktoś powiedzieć jak sprawić by animacja nie była zapętlona tylko wyświetliła się raz a potem zamieniała w obrazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności