Skocz do zawartości

Problem z Boujou.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Podczas camera solve Boujou tworzy mi za jednym razem kilka "camera solves" na które podzielona jest cała sekwencja. Zesztą dosyć przypadkowy jest ten podział. Nie wiem dleczego i jak to zmienić żeby powstawał jeden ciągły "solve".

 

Drogi problem polaga na tym, że czasem podczas trackowania 2d, program "rezygnuje z trackowania" pojedynczych klatek, mimo że są na nim punkty nadające się do trackingu i klatki nie różnią się spacjalnie od tych przed i po, które są trackowane.

 

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak przeskoczyć te problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbuj zmniejszyć "czułość" trackowania - liczbę śledzonych punktów. Wygląda jakbyś miał problem z pamięcią. Jeśli masz ruchome elementy w ujęciu, koniecznie je wymaskuj.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmniejszyć "czułość" trackowania - liczbę śledzonych punktów. Wygląda jakbyś miał problem z pamięcią. Jeśli masz ruchome elementy w ujęciu, koniecznie je wymaskuj.

 

pozdrawiam.

 

Sly, nie chcę być złośliwy, ale czasem tobie chyba też się zdarzy coś zapomnieć. Może chłopak robił to na szybkiego albo coś i zapomniał o tym.

Nie odbierz tego źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Na początku wyglądało na to że to rzeczywiście pamięć, bo komp mi mulił przy tym projekcie. Ale sprawdziłem inną dłuższą sekwencję i problemu nie było. Jedyną różnicą którą miała ta sekwencja, to że miała dosyć duże ziarno i szumy, nagrywałem w piwnicy przy słabym oświetleniu, chociaż po rozjaśnieniu zawsze coś tam w cieniach było widać. Poza tym przez jakiś czas śledził te cholerne punkty i potem dopiero je gubił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pracowac na materiale z dużym szumem i wiem, że Boujou potrafi wówczas kaszankę odstawić. Faktycznie własne trackery to niezłe rozwiązanie. Mimo to nie mam dużego doświadczenia z ciężka kaszaną. Przy szczególnie złym materiale trudne ujęcia brał na warsztat kolega i mordował je do skutku w Mayce jej natywnym narzędziem do trackingu. Ponoć Mayka ma do tego najlepsze narzedzia, ale być może to on po prostu je tak dobrze znał, bo to jest śmigacz od Mayki, siedzi w niej obecnie 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności