Skocz do zawartości

Pytanie: Fallout 3 mod


SSn4k3

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po dość dłuższym namyśle postanowiłem spróbować stworzyć moda do Fallouta 3, którego akcja będzie sie rozgrywać w zniszczonym wojną atomową Wrocławiu. Mam pytanie, czy któryś z Was byłby wstępnie chętny do podjęcia współpracy w charakterze grafika3d?:) Nie chodzi mi tutaj o jakies super wielkie modele typu Ratusz czy Panorama Racłatwicka. Na początek jakiś draft + małe elementy. Mod robiony jest just for fun, no ale może ktoś z ze świata to doceni. Praca czysto hobbystyczna.

 

PS: W koncu po 4 tygodniach mam internet!:D

 

Pozdrawiam.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiesz na co sie porywasz kolego :D

No i generalnie fallout 3 posysa, od ktorejkolwiek strony by go nie ugryzł - zarówno graficznie jak i technicznie :(

Co do moda: jak przejrzysz chociazby fallout 3 nexus, to zobaczysz ze nikt sie nie porywa na takie 'wielkie' modyfikacje - co najwyzej paczki broni, podmianki tekstur, skrypty i mechanika gry. To co Ty chcesz osiągnąć, wymagało by na oko 4 miesięcznej pracy kilku grafików - zakładając że graficy Ci nei mieli by nic innego do roboty, tylko strugac wirtualne zgliszcza wrocławia. Z przykrością stwierdzam, że możesz miec problemy ze znalezieniem kogoś do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i generalnie fallout 3 posysa, od ktorejkolwiek strony by go nie ugryzł - zarówno graficznie jak i technicznie :(

 

Bo pewnie źle do niego podszedłeś. Główny problem z grafą to słabe textury zresztą klimat postap się zachował więc nie jest źle. Tak ostatnio wczytałem się w nma-fallout.com i z przykrością stwierdzam, że ludzie tam nienawidzą F3 ponieważ nie ma on widoku izometrycznego lol. Dobrze, że nikt nie narzeka, że GTA IV nie ma widoku z góry ;P

 

jak przejrzysz chociazby fallout 3 nexus, to zobaczysz ze nikt sie nie porywa na takie 'wielkie' modyfikacje

 

Przecież napisał, że chce na początek zrobić coś małego. Spróbować zawsze warto ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie źle do niego podszedłeś. Główny problem z grafą to słabe textury zresztą klimat postap się zachował więc nie jest źle.

 

Tutaj się mylisz kolego. Przeszedłem go 2 razy, za pierwszym razem bez jakichkolwiek modyfikacji, za drugim po wgraniu ok 1gb modów, tylko po to, aby właśnie zaczął przypominac. Tutaj własnie klimatu brak - F3 nijak się ma do rpgowego 1 2, czy chociazby nawet f tactics - grajac caly czas mialem wrazenie, ze gram w Stalkera w którym spadły bomby - VATS to taki GODmode, psujacy rozgrywke, pakietnica to easymode dla dzieci (fuck yeah, odstrzelilem noge supermutantowi pluszowym misiem trafiając go w głowę!), fabuła... ehh, fabuła - wszystko na schemacie mikroquestów obok głównego nurtu rozgrywki - na ile sposobów można przejść tego fallouta? Może dwa (nie mówie tutaj o koncowym wyborze czy czymś podobnym - chodzi mi o faktyczny przebieg rozgrywki). Na ile dało się sposobów przejść f2? na kilka, diametralnie różniących się - do tego dochodził wpływ tego, co zrobiłeś na całym świecie. Można by dłuuugo wymieniać. Widok izometryczny? mógłby być, nie musiało by go być - patrz van buren, w którym kamera była swobodna, i ładnie wszystko wyglądało niezależnie od kąta jej padania, można było zrobić nawet tpp z tego.

 

Przecież napisał, że chce na początek zrobić coś małego. Spróbować zawsze warto ;]

 

Napisał, że chce zrobić wrocław. Nie jeden dom we wrocławiu, nie rynek - wrocław, miasto bądź co bądź jedne z większych - więc jak widać pojęcie 'coś małego' jest wyjątkowo względne.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja rozumiem hardcoreowych fanów Fallouta. Mniej wyborów, nowy system walki, brak iso view... ;] Tak swoją drogą to VATS nie jest taki zły jak go malują a gdyby Bethesda tworząc kontynuację go trochę podkręciła i podwyższyła poziom trudności to nawet nie tęskniłbym za starym systemem. Podtrzymuję swoje zdanie, że problemem jest podejście. Od samego początku kiedy wydało się, że za Fallouta bierze sie Bethesda było wiadomo, że to już nie będzie to samo. Ja podszedłem do F3 jak do zupełnie nowej gry w uniwersum Fallouta co oszczędziło mi zawodu. Zresztą w przyszłość można patrzeć w miarę optymistycznie bo po nagonce na F3 prawie pewne jest, że Todd z ekipą dołożą wszelkich starań aby kontynuacja bardziej przypominała pierwowzór z tym, że ze starym Falloutem trzeba się już po prostu pożegnać (nie dosłownie bo w 1 i 2 dalej gra masa ludu) albo czekać aż Bethesda straci prawa do tej marki.

 

Napisał, że chce zrobić wrocław. Nie jeden dom we wrocławiu, nie rynek - wrocław, miasto bądź co bądź jedne z większych - więc jak widać pojęcie 'coś małego' jest wyjątkowo względne.

 

Napisał "Nie chodzi mi tutaj o jakies super wielkie modele typu Ratusz czy Panorama Racłatwicka. Na początek jakiś draft + małe elementy" ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Na początek(...)

Jak się zacznie, trzeba skończyć. Jeśli sie nie ma zamiaru kończyć, to nie powinno się zaczynać - ot, tyle ode mnie w tym temacie. A co do fallouta, to jakby to nazwali 'Oblivion with guns in post-apocaliptic universe', to bym nie mial pretensji. Przeszłość jednak zobowiazuje, i jeśli bierze się taka 'markę' jak Fallout, to trzeba sprostać wymaganiom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności