Skocz do zawartości

Scena 3D: Salon


Gość szysia565

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szysia565

Witam. Po nieudanym występie z gitarką, zamierzam zrobić moją pierwszą wizkę w Vray'u. Piersze dzieło i od razu z rozmachem. Co by się nie pogubić w modelach jakie chcę umieścić na senie, zrobiłem ogólny plan, "co? gdzie? jak?"

Oto on:

 

scan0003copy.jpg

 

Do wymodelowania zatem będą:

- Sprzęt grający

- Sofa

- Kwiatek

- Stolik

- Dywan

 

Oprócz tego wszystko co jest związane bezpośrednio z samym pomieszczeniem np. okna, listwy przypodłogowe, kontakty. Nie wykluczam również dodania jakiejś lampy wiszącej nad stolikiem i może półek... Ale to później...

 

Co do kamery, to planowałem ustawienie "1" ale po przeanalizowaniu, nie wykluczam że "2" będzie miało ciekawszą kompozycję kadru... To jeszcze do rozważenia. Jeszcze dziś mam nadzieję zapodać wstępną wersję odtwarzacza CD.

Edytowane przez szysia565
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość szysia565

eee... Narysowałem to w zeszycie... Potem skaner, Photoshop, kontrast w górę, kolorki i podpisy... To wszystko. No dobra... Zacząłem od wzmacniacza:

 

wzmacniacz1.jpg

 

59487553.jpg

 

Pytanie mam odnośnie wyjścia na słuchawki. Jak zrobić wgłębienie w środku, nie rozwalając sobie siatki booleanem? Siateczka frontu wygląda na razie tak, ale bolek był ją zepsuł... :

 

57266581.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Connect z tego co wiem to łączy obiekty... A mi chodzi o takie samo działanie jak ma bolek, byle nie psuć siatki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Connect z tego co wiem to łączy obiekty... A mi chodzi o takie samo działanie jak ma bolek, byle nie psuć siatki...

 

Jak connect łączy obiekty, chyba mylisz podstawowe pojęcia.

Zaznacz 2 edge sąsiednie i użyj connect

 

Podstawy opanuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Sprzęt gotowy. Mówcie co zmienić... Mi się osobiście te klameczki nie podobają, ale nie jestem wstanie określić co w nich jest nie tak...

 

88548961.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Nadal bez refek... Pomysł na sofę wziąłem z takiego jednego projektu który gdzieś odgrzebałem... Ale już nie pamiętam skąd się wziął na moim kompie ;p

 

PS. Ok zrobię szwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Czy teraz kwiatek lepszy?

 

kwiatektest1.jpg

 

Zrobiłem jeszcze pianinko:

 

pianinko1.jpg

 

panino2.jpg

 

pianino3.jpg

 

Piszcie co sądzicie...

PS. A za sofę zabiorę się w najbliższym czasie jeszcze raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Kwiatek jest to coś na wzór palmy... Skąd mam wiedzieć jak się coś takiego nazywa? (A w istnieje to w ogóle?) A pianinko moje... Model pianina? Nie bardzo rozumiem pytanie... Wziąłem laptopa do salonu i wymodelowałem patrząc nań. Hm? A teraz troszkę sofy:

 

sofaagainp.jpg

 

Myślicie że ma przyszłość? Mi się nie podoba ;/ Po raz kolejny. Próbowałem wzorować się na tym co Indian zapodał, ale nie umiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

T. Betting. Ale modelu Ci nie powiem. Zresztą... Wiele się nie zgadza w tym modelu xD

Indian: Jak coś takiego zrobić? Te wcięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to zrobiłem tak:

1.tworzysz plane 3x3

2. convert to editable patch

3.zaznaczasz środkowe werteksy

4.włączasz soft selection i ustawiasz wegług własnych upodobań

5.we właściwościach surface

View steps:0

Render Steps:0

6.convert to editable poly

7.kopiujesz utworzoną płaszczyznę według własnych upodobań

 

to jest moja technika, pewnie są szybsze, ale ta mi wystarcza

mam nadzieje że pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Niektóre rzeczy mi nie pasują... Kiedy już nadszedł moment na zaznaczanie krawędzi a następnie trzeba użyć shrinka, to coś nie działa. Shrink jedynie odznacza mi to co nazaznaczałem. Czegoś takiego to w ogóle nie mogę uzyskać:

 

11714994.jpg

 

Loop też mi nie działa ;/ Znaczy się po zaznaczeniu jednej krawędzi, zaznacza drugą i trzecią, ale czwartej już nie chce ;/ Ale mniejsza o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Problem w tym że u mnie te poligony w ogóle nie istnieją ;/ Kiedy już mam pokopiowane te editable poly, i połączone attachem, za nic nie chcą stworzyć jednej połączonej całości ;/ Po użyciu opcji weld, owszem może staje się to jednym obiektem, ale poligonów między częściami jak nie było tak nie ma ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szysia565

Męczę się z tą sofą już od dłuższego czasu i nic mi nie idzie ;/

Indian: Od początku. Wszystko robię dokładnie tak jak piszesz, ale po podniesieniu środkowych vertexów, pokazuje mi się coś takiego:

91126503.jpg

A nie:

62682060.jpg

 

;( Co robić. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności