Skocz do zawartości

PFlow + mblur / iskierki


kozioo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge sprawić żeby czasteczki się \"rozmazywały\" w trakcie ruchu. Wiem ze efekt jest możliwy, tylko nie wiem jak do niego doprowadzić:) Oczywiście jak włączyć mblura przy animacji boxa (a nawet torusa:)) wiem. Tylko te particle nie chcą współpracować.

Jakies pomysły?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No właśnie ja bym chciał w scanlinie. I wiem na 110% że się da, bo mam na dysku scenki w ktorych to działa:) Tylko że nie wiem jak to jest zrobione, bo mam wszystko tak samo (tzn. nie wszystko, tylko nie wiem czego nie mam) i jest źle. A chciałbym zostać przy scanlinie ze względu na jego szybkość i prostotę obsługi, bo w żadne GI przy kilkuset tysiącach particli nie będe się bawił przecież:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kozioo że masz ten sam problem co ja :). A lekarstwo jest na to takie: w oknie particle view masz klocki. Klikasz ppm na nagłówku od klocka odpowiedzialnego za particle (ten za rendering jes 1), a tam potem juz pisze jak drut motion blur :). Acha jak chcesz lepsze efekty to nie zapomnij do drugiego klocka dodać dynamic maps i operatora delete. W rewanżu możesz zapodać mi jakiś sposób na te moje cholerne iskierki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu testach doszedłem do wniosku ze najlepiej jest chyba używać motion blura z kamerki:) Jako \"multi-pass effect\". Co prawda czas renderu jednej klatki sie wydłuża, ale ładnie to wygląda i ma się nad tym troszke większą kontrolę.

A co do tych iskier to wczoraj udało mi się dojsć do czegoś takiego

http://members.lycos.co.uk/kozioo/spark.rar

filmik *.mov ok. 1,4 mb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności