Skocz do zawartości

Teczka 2D: Sketch fast or die slow


heavymental

Rekomendowane odpowiedzi

Do teczki podejście drugie.

 

Pracka na konkurs itsartmag 'The Control Of Nature'

Główny mankament - brak oświetlenia na postaci/drzewach. W początkowej fazie tworzenie wydawało mi się, iż bez światłą na nich ciekawiej to wyglądać będzie. Ostatecznie jednak nie wyglądała tak dobrze - czasu jednak nie było już by coś z tym robić ( nie ma to jak startować zaraz przy końcu)

I by nie było - wszystko mazane, to nie kolaż.

Indra_by_hmental.jpg

 

 

Oraz dwie ilustracje takie 'dziecięce'. Oryginalności zero - ograne kadry,pomysły - jednak nie o to tu chodziło. Ot, po prostu typowa ilustracja.

Przy okazji - myślicie, iż poziom tych dwóch poniżej nadawał by się już do publikacji (okładki, książki, cokolwiek)?

Under_cerulean_sea__by_hmental.jpg

 

 

Cherryland_in_the_Spark_of_____by_hmental.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez heavymental
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślę, że do publikacji jeszcze trochę brakuje, chociaż z drugiej strony widywało się dużo gorsze prace na półkach sklepowych. Syrenka jest sympatyczna, trochę tylko płasko wygląda. Proponowałbym też przyciemnić nieco całość, bo jak na dno oceanu to strasznie jasno tam. Ostatnia praca chyba najbardziej mi się podoba, ładny klimat i ogólnie przyjemne wrażenie robi. Te liście-plamy tylko trochę psują te wrażenie; na górze wyglądają jeszcze dobrze, ale na dole robi się z tego taki brzydki szum.

W pierwszej pracy już jeden minus wymieniłeś, drugi to wg mnie znaczący brak głębii. Dużo tu błysków i świateł, ale właściwie nie widać, co jest z przodu a co z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Zło. :)

Jak tak dalej będziesz to w końcu przekonasz jakiegoś znanego krytyka że białe jest czarne albo odwrotnie, okrzykną cię geniuszem i trafisz do jakiejś znanej galerii.

 

Ja po tych wszystkich rozterkach umysłowych doszedłem do prostego wniosku, że jedynym wymiernym kryterium oceny w plastyce jest umiejętność realistycznego przedstawienia malowanego obiektu. Podkreślam - umiejętność, a nie skłonność.

 

Tzn uprawiaj sobie nawet taszyzm chlapiąc pędzlem po płótnie i nazwij to jabłkiem. Ale jeśli nie będziesz potrafił namalować tego jabłka tak prawdziwie żebym chciał je zjeść, to cóż z ciebie za malarz ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności