Jump to content

Kula do HDR - ChromeBall - Substytut


sly

Recommended Posts

Jakiś czas temu szukałem Kuli Chromowanej do robienia Fotek Enviroment.

 

Najpierw chciałem coś takiego kupić. Przejżałem oferty w sklepach wysyłkowych, hmmm - drogo.

 

Później postanowiłem popytać. Ten trop zawiódł mnie do wytwórni śrub i łożysk. Chciałem mieć poręczną kulkę na wyprawy rowerowe (przypinana bezpośrednio do głowy, na wysokości twarzy ;) - tak więc perspektywa kupowania Łożyska ważącego 3Kg wydała mi się absurdem.

 

Następnie - Kombinowanie... aha, Bąbka choinkowa... pobiegłem do pudła z ozdobami, wyszperałem największą-okrągłą... czerwona... myśl, myśl... aceton... farba zeszła idealnie odkrywając nienagannie gładką powierzchnię. Sesja próbna nie była jakoś zaskakująco owocna (kilka poprawek trzeba było wprowadzić w PS).

Bąbka zdaje egzamin dla małych rozdzielczości albo zblurowanych odbić. Dodatkowo jest lekka i posiada mocowanie. Foto w plenerze raczej odpada - Bąbka jest krucha i zbyt lekka gdyby wiał wiatr.

 

Dziś jednak olśniło mnie. Przez cały ten czas miałem moją wymażoną kulę Chromowaną pod nosem. (pewnie wielu z was ma w domach ozdobne wykończenia, kuliste a do tego lustrzane, ale czy mobilne)

Myjąc naczynia po wczorajszym obiedzie i kilku śniadaniach, mój wzrok hipnotycznie zatrzymał się na połyskliwej powierzchni w oddali... wyostrzyłem wzrok.. a na końcu mojej ręki była ONA.

 

Kula Chromowana Moich Marzeń

(obrazek w załącznikach nie jest tym modelem)

 

Chochla, ma: gładką powierzchnię, 9cm średnicy (są przecież też większe), uchwyt który chowa się za "kulą", w uchwycie przydatne oczko pomocne przy montażu, niestety mały dzióbek który trzeba usuwać ze zdjęcia. Podczas pleneru, można nią czerpać wodę z krystalicznie czystego strumienia.No i Najważniejsze - jest ogólnie dostępna, a za moją zapłaciłem 7,99zł w komplecie z wybieraczką do klusek (w Tesco)(tak, jest ze stali). Polecam.

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DUŻA bezbarwna/lustrzana bąbka sprawdza sie calkiem dobrze, a i kosztuje 10zl. Mocowanie masz bardzo przystepne gdyz masz na dole otwor gdzie nabijasz ja na byle patyczek i wllladasz w ziemie.

Edited by Traitor
Link to comment
Share on other sites

Ciekawa alternatywa, mógł byś pokazać co z tego wychodzi?

 

Zrobiłem dla Ciebie fotkę. Jak Widać wychodzi Chris Brown, i wychodzi on całkiem nieźle. :)

 

Traitor - zgadzam się. Niestety, jednak o Bąbkę trzeba bardziej dbać.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Każdy szanujący się FreeLancer pije zupę prosto z gara. ;)

 

[edit] przed chwilką byłem w wyżej wspomnianym sklepie, sprawdziłem - Jeszcze są ! - jutro wykupię wszystkie Chochle i rozpocznę kolportaż Kul Chromowanych :)

Cena pojedynczej sztuki to 5,95zł.

 

pozdrawiam.

Edited by sly
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy