Skocz do zawartości

Temperatura procesora Quad ??


gonzo71

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym spytac ludzi, ktorzy posiadaja procesor Quad jaki maja pomiar temperatury podczas randerowania w Mental Ray w 3d maxie?

 

U mnie temperatura procesora 59 stopni a jednego z rdzeni 67 stopni podczas randeringu.

 

Wydaje mi sie, ze to sporo. Co uwazacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki to quad?

Ja mam q6600 2400@2700 temperatura na pierwszym rdzeniu 28-32 stopnie, w stresie do 50. Chłodzenie jakieś za 90zl -nic specjalnego aaaaale to wszystko przy otwartej skrzynce. Jak zamknę to skacze mi nawet o 10 stopni szczególnie teraz jak jest ciepło. Polecam zamontować wentylatory w towerze jeśli nie masz żeby wyciągały trochę, bo 67 stopni to z deka za dużo mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

67 stopni to pikus, moj lapek na 2 rdzeniach llatem potrafi sie grzac do 80 na rdzen przy renderkach i nic mu nie jest. O temperature sie nie martw, nowoczesne procesory w razie przekroczenia niebezpiecznej temperatury automatycznie wylaczaja komputer :)

Edytowane przez Meri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura procesora 59 stopni a jednego z rdzeni 67 stopni podczas randeringu.

 

Wydaje mi sie, ze to sporo. Co uwazacie ?

 

Wg danych Intela rdzenie tego procesora mogą lekko przekraczać 75 C bez zagrożenia dla procesora.

 

W razie przekroczenia niebezpiecznej temperatury automatycznie wylaczaja komputer :)

 

O ile mi wiadomo (przynajmniej u mnie) to można ustawiać w BIOS-ie przy jakiej temperaturze ma się wyłączyć komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam identyko proc, wszystko jest ok ;) mialem taki sam problem na poczatku, ale jak zobaczylem ze misiek na tym procku tez ma takie temperatury to sie uspokoilem, wymienilem chlodzenie i jest temp mniejsza o 2 stopnie, wiec sie nie oplaca inwestowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz sie bawic w overclocking to wtedy nalezy sie przejmowac temperatura, bo zaczyna rosnac bardzo szybko

 

jesli sprzet dziala i sie nie zawiesza... to wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonzo71.. mam obecnie w domu pożyczony taki sam procesor i podkrecony na 3.6Ghz w spoczynku ma 35-37C (według Everest) a podczas renderów ok 60 , przy chłodzeniu za 70zł , (Arctic Cooling Frewezer 7 PRO) i zamknietej obudowie) :) Świetne jest ze nie musiałęm nawet napiecia podnosci by przy 3.6Ghz chodził :)

 

W teście WinRar 3.9 Beta 4 , wynik 2622 punkty :)

Edytowane przez MaxymilianMax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności