Skocz do zawartości

Kilka problemów z Maya 2009


XaoC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio odstawiłem 3DSMaxa na jakiś czas i postanowiłem, że rozwinę się trochę w Maya. Zassałem Maya 2009 30day trail i - oczywiście - zacząłem od tutków. Różnice między maxem a maya na początku mnie powaliły:D

 

Żeby nie robić nowego wątku za każdym razem, to raz an jakiś czas wrzucać będę tu swoje problemy:D

 

W każdym razie, za żadne skarby świata, nie potrafię zrozumieć narzędzia Extrude Polygons!!! W większości przypadków zaznaczając grupę polygonów i potem je extrudując, każdy polygon zachowuje się "nienormalnie", bez względu czy Keep Faces Together ON/OFF. Oto przed i po extrude (z wł. i wył. Keep Faces Together):

BEFORE:

extrude1.th.png

AFTER:

extrude2.th.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Extrude ma swoje opcje, ktore decyduja o stopniu dzialania. Jezeli ich nie ustawisz najpierw, to zrobi tak, jak jest ustawione w danym momencie.

 

Ale nie jest to wielki problem, bo mozna sie w Channel Boxie przelaczyc na ten modyfikator i tam go ustawic tak, jak sie chce.

 

To control gizmo, ktore widac w viewporcie jest do ew. tweakow po wyextrudowaniu, a nie do extruda samego w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co-nie-co udało mi się ogarnąć. Problem jednak wciąż sie powtarza z Keep Faces Together, bez względu czy jest wł. czy wył. Oto rezultaty przy wł. i wył.:

 

Keep Faces Together OFF:

extrude11.png

 

Keep Faces Together ON:

extrude12.png

 

Jak widać niczym oba "extrudy" się nie różnią :/ Czuję się jak prawdziwy noob :D

Edytowane przez XaoC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolomeo - tak, to był extrude a zerowym ofsetem ;) Głupi, niezauważalny błąd ;)

 

Dobrze, to pytanie no 2:

 

Dlaczego mam problem z zaznaczaniem polygonów? Już tłumaczę o co chodzi... Bardzo często mam tak, że nie mogę zaznaczyć tych polygonów, na których mi zależy. Zaznaczam któreś z tyłu, bądź jakieś naokoło, ale nigdy te o które mi chodzi. Najczęściej radzę sobie przez zaznaczenie całej grupy a potem mozolne odejmowanie tych niepotrzebnych. Jakieś inne wyjście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobrze, to pytanie no 2:

 

Dlaczego mam problem z zaznaczaniem polygonów? Już tłumaczę o co chodzi... Bardzo często mam tak, że nie mogę zaznaczyć tych polygonów, na których mi zależy. Zaznaczam któreś z tyłu, bądź jakieś naokoło, ale nigdy te o które mi chodzi. Najczęściej radzę sobie przez zaznaczenie całej grupy a potem mozolne odejmowanie tych niepotrzebnych. Jakieś inne wyjście?

 

W Select Tool ( dwa razy kliknąć w move toola) w zakładce Common selection options mozesz wlaczyc selekcje widocznych w danym widoku polygonow. wystarczy tylko zaznaczyć marquee i Camera base selection.

Spróbuj tez opcji drag z zaznaczeniem Camera base paint selection.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności