Skocz do zawartości

Yerba Mate


DreaMakeR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Miałem długą przerwę z grafiką, więc postanowiłem, że zrobię małą nie wymagającą dużego nakładu pracy scenkę by przypomnieć sobie podstawy.

Temat zaczerpnąłem z życia, bo takie właśnie naczynie i bombilla ( ta rurka z dziurkami :) ) do picia YM stoją na moim biurku, więc model miałem zawsze pod ręką.

Na początku miałem trochę problemów (np: jak zrobić dziurki w bombilli bez użycia booleana) ale jakoś do tego doszedłem ;)

 

Praca jeszcze nie jest skończona ale jest już w "daleko zaawansowanym" stadium. Chciałem dodać coś do sceny bo wydaję się trochę pusta, napełnić czymś słoik, zmienić materiał obrusu (ten który jest teraz to gotowy materiał, który znalazłem gdzieś na dysku) i zawiesić jakiś obrazek na ścianie ;)

 

yerba1680x1050.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Materiały są okej, ale

 

1. Odbicie na łyżce/łyżeczce. Wiadomo o co chodzi :D ma czarne kropy. Wina renderingu, ale ok.

2. Znowu ta łycha (pewnie jakoś się to nazywa) lata w powietrzu. Jakiś tam nacisk na obrus powinna robić ta łycha :)

3. Wszędzie są te czarne kropy :)

 

Ogólnie mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze :)

 

Co do łyżki to faktycznie, nie zwróciłem uwagi, że nie wywiera nacisku na obrus. Przy następnym renderze na pewno to poprawię.

W kwestii czarnych krop, to mówiąc szczerzenie nie wiem o co chodzi, ja żadnych nie widzę :> Chodzi ci o te dziurki na "łyżce" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoik z tyłu wygląda jak cienki plastik, jeśli ma być plastik to ok, ale jak miało być szkło to popracuj nad tym.

Łyżka za bardzo odbija, jak rtęć. Wyglądałaby lepiej gdyby miała jakieś drobne zarysowania.

Obrus mi nie podchodzi, wygląda jak te takie gumowo-papierowe.

 

Skoro już mówisz że scena pusta - jakiś rąbek okna przy prawej ścianie rozluźnił by scenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za komentarze :)

 

Zmieniłem kompozycję i zgodnie z poradą wstawiłem kawałek okna. Nie dałem rady poprawić jeszcze wszystkich błędów ale będę miał teraz sporo wolnego czasu więc postaram się szybko to zmienić. Render znowu wyszedł nie najlepiej, są prześwietlone elementy i ogólnie trochę dziwnie to wygląda :D Będę musiał nad tym popracować...

 

yerba2ce.jpg

Edytowane przez DreaMakeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności