Skocz do zawartości

Rzeźba: Postać - Gieurgiel (super sculpey)


Gość sm...art

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sm...art

Hej to ja smart :)

Założyłem nowe konto bo stare wcieło ;P

Witaj w moich skromnych progach. Dzisiaj chciałbym zaprezentować rzeźbkę.

Dawno nie wrzucałem nic. Leń odszedł, przyszedł czas na pracusia :D

Wykonaną z gliny polimerowej SS (super sculpey). Wys. około 10 cm. Figurka inspirowana japońskimi miniaturami rzeźbiarskimi zwanymi NETSUKE ( przykład: Shoai - Frustrated Rat Catcher - netsuke - Raymond and Frances Bushell Collection - LACMA )

Jak Wam się podoba ?

anfaz.jpg

gieurgiel019.jpg

detailface.jpg

detailt.jpg

halfback.jpg

gieurgielsideview.jpg

 

 

www.smart-folio.blogspot.com

Edytowane przez sm...art
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fajność:) Stylowe i pro. Aż by się porzeźbić chciało.

Ten glow na ostatniej fotce to PS czy lamka?

//offtop

Wie ktoś gdzie w krakowie można kupić materiały rzeźbiarskie (w sensie te takie masy jak greenstuff) pytałem tylko w Szale ale nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sm...art

Witajcie!Dziękuje za komentarze

lucek91-Do dłut bracia i siostry! a raczej do szpatułek i szejperów ;) ta poświata

to efekt zabawy suwakami w PS (adjustments/shadow-highlight i levels)

Ania-Zgadzam się że słodziutki, aż sie prosi żeby go pomalować. chciałem żeby było mu wygodnie, więc usadowiłem go na ogonie i zapożyczyłem trochę z proporcji bobasa:]

Eden3d- :)

Leru-"kozackie" to określenie zjawiskowe, podoba mi się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Właśnie - Jakich "Tooli" używałeś? Widziałem tu takich co spinaczem biurowym fajne sculpty robili:) stosujesz takie patenty? I skąd wytrzasnąłeś tą masę? Szukalem na internecie wczoraj i podobno w polsce bardzo ciężko dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sm...art

Pędzel mistrza nie czyni. Korzysta sie z tego co akurat jest pod ręką i ma odpowiedni kształt. Można zrobić cos fajnego samymi palcami i paznokciami ;)

 

Już kiedyś podobny temat był na forum. Odsyłam Cie do niego: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=6828

 

Ja korzystam z szejperów (gumowych pędzli) dostępne na allegro. Drewnianych szpatułek modelarskich dostępnych wszędzie. Szczoteczki do zębów o twardym włosiu. Zależy co chcesz osiągnąć. W przypadku sculpey'a fakturować można np. kawałkiem płótna nałożonym na palec. To medium ma wysoki poziom odwzorowania detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie :) Szczególnie miło zobaczyć coś wykonanego poza kompem. Wiem, że to mocno stylizowana rzeźba, ale myślę, że gdybyś się pokusił o odrobinę detalu i anatomii tu i ówdzie to by tylko na plus wyszło. W szczególności mam na myśli takie miejsca jak ugięcie uda przy biodrze.. przy jego tuszy jakaś fałda by się pojawiła zapewne... nawet widać, że się do tej fałdy przymierzałeś, ale troszku nieśmiało :) Fałdek się czepiłem, ale mam nadzieję, że rozumiesz zamysł - dopracowanie detalu i wypas ;) Tak czy siak podoba się bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sm...art

Kris_R - Dzięki za komentarz :) Całkowicie sie zgadzam. Jednak nie zdecydowałem sie na większe ofałdowanie, ze względu na to że kiedyś za dużo fałdek dawałem

i wychodziło jak skóra słonia. Postanowiłem tym razem odejść od tej pomarszczonej faktury, a fałdy to megazmarszczki. Rozumiem zamysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sm...art

Reanimator-Dzięki. mówisz i masz, będe miał kolor śnieżno biały gipsu ceramicznego do odlewów. ale zostało mi troche terakotowego i moge Ci zmieszać. jak chcesz, bliższe info na pm, mail lub gege.

CzAk1- Dzięki za komentarz. Wyobraź sobie że ja bym nie sprzedał. Fajny z niego kumpel. Taki trochę dla mnie jak budda jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności