Skocz do zawartości

Finished 2D: Big Buddha


voyager212

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zapewne na pierwszy rzut oka widać głęboką inspiracje Homeworldem

 

Mi szczerze mówiąc trochę bardziej przywodzi to na myśl jakieś układy scalone... Ale ogląda się fajnie - nawet bardzo. Te stateczki w lewym dolnym rogu trochę burzą skalę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SBT777 - dzięki. Bez tych stateczków w lewym rogu było tam łyso, musiałem coś tam wrzucić :)

 

panRebonka - tu się zgodzę, więcej perspektywy zdecydowanie tchnęło by w więcej dynamizmu, aczkolwiek to i tak duże osiągnięcie dla mnie, że ten spaceship nie jest idealnie od boku pokazany XD a co do tego boostera na środku - chodzi ci o ten bliżej głównego silnika z prawej czy ten na dole z lewej? Jak chodzi o ten z lewej, to jest to hangar, nie dopalacz :D a ten z prawej to po prostu dodatkowy silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propo gwiazd...to wokół słońca jakieś czarne kuleczki są...co to? o_O

 

Wygląda fajnie. Troche dziwne te statki po lewej...jakieś płaskie, dziwne. SBT77 słusznie zauważył, że troche skale burzą...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak dla mnie te "czaren kuleczki" to są jakies mini-stateczki, na dole też są - tak wynika z moich obserwacji, ale niech się autor wypowie :) bardzo fajne solidne, homeworldowe SF, statek matka bardzo miodzio, natomiast faktycznie te statki na pierwszym planie trochę skale rozmywają :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statki na pierwszym planie dodałyby głębi, gdyby były w jakiejś relacji w maderszipem, nie wiem, gdyby na przykład z tego hangaru wylatywały ku widzowi. No a to poziome to się czyta jako hangar w sumie, jeśli już miałbym się czepić na siłę, to bym inny trochę kolor dał (dopalaczom albo hangarowi). Generalnie zacne, w ogóle lubię twoje prace, najbardziej chyba tę z takimi czerwonymi cosiami orbitującymi w przestrzeni kosmicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, może spróbuje coś z tym jeszcze zrobić :) dzięki.

 

Heh, wiesz spoko to wygląda tak czy owak. Myślę sobie, że nawet nie ma co rezygnować z tych stateczków na pierwszym, ale po prostu przemyśl kompo - przede wszystkim linie akcji... Dla mnie jest tu tak - pierwsza linia akcji jest jakby narzucana przez perspektywę tego statku, druga ni w pięć ni w dziesięć idzie do dolnego lewego rogu, co tylko odwraca uwagę od focal pointa... Zdaje mi się, że robienie linii akcji do rogu ilustracji to dość ryzykowny zabieg, ale oczywiście jak to ktoś kiedyś powiedział - zasady są od tego by je łamać... :)

Możesz rzucić okiem na ten artykulik - chyba szczególnie część o linii będzie tu na miejscu...

 

http://www.animationarchive.org/2006/12/education-fundamentals-of-composition.html

 

Pozdrawiam i podziwiam, bo fajnie się rozwijasz... Co uświadamia mi, że muszę wreszcie wziąc się bardziej do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, wiesz spoko to wygląda tak czy owak. Myślę sobie, że nawet nie ma co rezygnować z tych stateczków na pierwszym, ale po prostu przemyśl kompo - przede wszystkim linie akcji... Dla mnie jest tu tak - pierwsza linia akcji jest jakby narzucana przez perspektywę tego statku, druga ni w pięć ni w dziesięć idzie do dolnego lewego rogu, co tylko odwraca uwagę od focal pointa... Zdaje mi się, że robienie linii akcji do rogu ilustracji to dość ryzykowny zabieg, ale oczywiście jak to ktoś kiedyś powiedział - zasady są od tego by je łamać... :)

Możesz rzucić okiem na ten artykulik - chyba szczególnie część o linii będzie tu na miejscu...

 

http://www.animationarchive.org/2006/12/education-fundamentals-of-composition.html

 

Pozdrawiam i podziwiam, bo fajnie się rozwijasz... Co uświadamia mi, że muszę wreszcie wziąc się bardziej do roboty :)

 

Dzięki za wskazówki i za linka :) Na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności